Avatar uživatele
Frogman

Řídíte se úslovími „co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek“, nebo „ráno moudřejší večera“?

Upravil/a: annas

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, marci1, hapiky před 2558 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek

Chybí jiná odpověď, protože využívám obě možnosti.

Záleží na okolnostech. Úsloví platí obě. Totiž, když něco jde či můžu to udělat hned, pokusím se o to. Pokud úkon nezvládnu, či se vyskytne něco jiného, odložím.

Jenže každá mince má jako vše rub a líc.

  1. Ráno vstanu s čistou hlavou, mám třeba jiný nápad a s chutí do toho, půl je hotovo. Ráno bylo moudřejší. Podaří se.
  2. Ráno vstanu s čistou hlavou, ale nápad se nedostavill, takže si třeba vyčítám, že jsem ztratila den a a úkol jsem nestihla splnit. V tomto případě ráno nebylo moudřejší.

Z toho plyne, že je zpravidla lepší začít hned – s chutí do toho, půl je hotovo. Jindy je třeba přemýšlet, zvážit další řešení, co kdyby – i když často kdyby jsou chyby …

Občas si připomenu slova své oblíbené hrdinky Scarlett O'Hara: Budu na to myslet až zítra. Někdy totiž platí: práce kvapná, málo platná.

Takže, babo, raď!

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Ráno moudřejší večera

Pro výhru bych ale šel ještě večer.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

Ráno moudřejší večera

… ani jedno >>> co můžu odložit na zítra, to klidně odložím na pozítří …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Ráno moudřejší večera

Co můžeš udělat dnes, můžeš udělat i pozítří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek

Taky trochu vadně postavená anketa. (Jako moje o moderních technologiích v kuchyni). Já se řídím oběma, takže zatrhl jsem sice první a uznávám i druhou otázku. A zatím se mi to vždy vyplácelo-otázka první a potvrdilo-otázka druhá.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Ráno moudřejší večera

Když to vydrželo dodnes, vydrží to i do zítra

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ráno moudřejší večera

A „Co můžeš udělati dnes, můžeš udělat stejně tak zítra nebo pozítří. Nikdo jiný to za tebe neudělá.“
😁
Pokud něco neodkladně chvátá, platí úsloví č. 1. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ráno moudřejší večera

Co můžeš odložit na zítřek, nemusíš dělat vůbec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ráno moudřejší večera

Co je potřeba, to udělám dnes. Co může počkat, zítra nebo jindy. Ráno se řeší vše lépe, rozhodnu se teprve, co se mi chce dělat. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Ráno moudřejší večera

První odpověď souvisí s prokrastinací. Kdo jí trpí, ten činnost odkládá buď ke své škodě, nebo se to může naopak jevit jako prospěšné.
Druhá odpověď se týká rozhodnutí, jestli danou věc máme vůbec udělat. Odpočinutý mozek po ránu funguje racionálněji, takže ano, kloním se ke druhé odpovědi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Ráno moudřejší večera

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek