Avatar uživatele
Kepler

Je ráno moudřejší večera?

Odkládáte důležitější rozhodnutí na příští den, protože máte pocit, že ráno vám to myslí racionálněji?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? ahold, Alesh, marci1, Midoc před 1257 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Stává se mi to docela často, i u méně důležitých rozhodnutí, či problémů. Odpoledne, nebo večer s tím nemohu pohnout a ráno (někdy i v průběhu noci)
se mi řešení najednou vynoří.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Zvyčajne pri dôležitých rozhodnutiach, pokiaľ nejde o okamžitú záchranu života, si nechávam 24 hodín.
Ale či rozhodnutie príde ráno, alebo večer mi je „lautrjedno“. V noci je taký kľud na premýšľanie a prácu, len keby to slnko ráno nerušilo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Rozhodnutí odkládám z lenosti, údajné ranní racionální myšlení v tom nehraje roli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

heh, už to tu bylo… 😉

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-rano-moudrejsi-vecera

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Většinou neodkládám a rozhoduji se hned

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jak u koho.
Já po ránu potřebuji „nějakou dobu na rozkoukání“ a pořádně myslet mi to začne až po velkém hrnku horké silné kávy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ano. I Mendělejev vymyslel svou tabulku v noci. Plně souhlasím s tímto článkem:
Sny za náš řeší problémy!
Staré, moudré přísloví „Ráno je moudřejší večera“ v sobě zřejmě skrývá mnohem více pravdy, než to vypadá. Alespoň to tvrdí dnešní moderní věda. Mnoho problémům totiž vyřešíme díky snům.
Zdánlivě by to mohlo být tak, že je prostě lépe se na věci vyspat, respektive si odpočinout, a pak, zrelaxovaní, řešit.
Ale ono spaní je tady podstatně důležitější než jen v souvislosti s odpočinkem.
Při řešení problémů nám pomáhají sny!
Alespoň to tvrdí vědci, kteří se intenzivně zabývají lidskou psýché. A mají zřejmě pravdu, i když zase objevili již objevené.
Vždyť už Mendělejev objevil svou tabulku prvků právě díky tomu, že mu ji podvědomí naservírovalo v době, kdy spal. Jak si nevěděl rady za bdění, tak to najednou bylo jednoduché ve stavu, když za nás myslí jen polovina mozku, a to ta iracionální. A vida, tabulka, kterou jasně ve snu viděl, funguje dodnes.
A přesně o tom se vědci zmiňují ve svých zprávách o moudřejším ránu.
Pokud člověk usíná s problémem, není to sice nic příjemného, ale jeho podvědomí to tak dramaticky nebere.
Naopak, zabývá se tím velice pečlivě. A zpravidla dojde k tomu, že zdánlivě nesouvisející sen může dopomoci ke zcela spontánnímu pochopení určité věci hned po probuzení. Člověk pak může najít řešení tam, kde ho prostě trápil pocit, že jej nenajde.
Jednoduše, sen pomocí iracionálna nakopne racionálno.
I sama za sebe mohu říci, že se mi už mnohokrát stalo, že mi ráno věci připadaly jednoduché a snadno řešitelné, a to i v případě, že jsem si sen, který jsem měla, nepamatovala.
I tady mají vědci vysvětlení.
Fakt, že si sen vědomě nevybavujeme, ještě neznamená, že jsme ho podvědomě neuložili a že naše mysl s informacemi z něho nepracuje. Pracuje stále i v komnatách, do kterých běžně nechodíme.
Mozek je nejsložitější mechanizmus lidského těla a jeho možnosti i rozsah schopností je doposud velikou hádankou. Nicméně vědcům patří díky, že se lidským podvědomím zabývají. I kdyby to mělo znamenat, že prostě potvrdí a najdou pojmenování pro něco, co už naši předkové dávno, leč podvědomě věděli.
A proto: Neřešte, napřed se vyspěte a důvěřujte svému mozku, který na rozdíl od vás v noci nespí, pilně se soustředí a maká za vás. 🙂
https://zena-in.cz/clanek/proc-je-rano-moudrejsi-vecera-protoze-sny-za-nas-resi-problemy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Já nemám racionální část dne. Asi jsem byl nějak ošizen, no..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek