bulík

Proč umírají vstřícní, dobří lidé? Hajzlíci přežijou cokoliv.

Učitel na zvláštní škole, 56 let, rak tlustého střeva, úžasný člověk. Druh exmanželky, xkrát pokec na pivu, odešel ve věku 48 let. Děti na něj dlabali, ale o byt se po úmrtí hlásili. A další, další …

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Nelze odpovědět. Smrt je přirozený proces pro všechny, ať je považujeme za dobré či zlé. Každý má osudem jinak určeno, jak dlouho má být na světě. Ovšem někdy je smrt pro člověka dobrem, vykoupením …

Připomíná mně to pohádku B. Němcové. Každý z nás má někde ukrytou svíčku, ale nehoří stejně rychle. Někomu zhasíná, ale zase se rozsvítí, jinému rychle a brzy vyhoří. Proto někdo zemře mladý, další se dožije vysokého věku.

Kdo je podle vás dobrý a zlý člověk? Každý má jiné měřítko hodnot a podle nich posuzuje lidi. Třeba ten, kdo zabije, je zlý… Ale i zde je třeba rozlišovat. Zabití ve válce – obrana – úmysl atd. Někdo vám nevyhoví, uráží – podle vás je zlý atd. Dá se uvést mnohem víc a víc příkladů. Setkáváme se s nimi denně. Někdy jde o zveličování skutečnosti. Kdo zná pravdu? Je vždy smrt spravedlivá?

Dovedou si lidé představit, že své blízké zarmoutí svým skonáním? Bohužel, někteří pozůstalí se těší na jejich dědictví. Váš příklad. Pozůstalí se projevili jako sobci, smrt vyvolala lavinu závisti při „boji“ o majetek. I takoví jsou lidé. Všechno záleží na jejich morálce, pokud vědí, co ten pojem znamená.

Platí jak napsal Tolkien, i když se s tím musíme smířit, nic jiného nezbývá.

"Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“

Další odpovědi
anonym

To tak v životě bývá,proto jsem ateista,protože kdyby byl bůl jak mnozí zde tvrdí,vše by vypadalo trochu jinak.

Jorika M

Podle mě záleží na tom, jak onen člověk myslí, zda se „užírá“ nebo to nechá plavat. Někdo je navenek v pohodě a uvnitř není. Nemoc vzniká v hlavě a pokud určitý problém není vyřešený, ukáže se to navenek – třeba strach se ukáže stažením žaludku (např. tréma při zkouškách) atd. Doporučuji přečíst si například knížku Miroslava Hrabici CO NÁM TĚLO ŘÍKÁ.