Proč se v noci bojím

JE mi 13 let a vnoci se furt bojím nemůžu spat vůbec se nedívám na horory musím spat s lampičkou celou noc se jen potím začalo to od 7let kdy jsem viděl omylem obrazek z filmu kruh ty holky a tahnese to do teď v noci do 2 hodin vůbec nespím poraďte mi prosim co mam dělat?

Nejlepší odpověď
baghira

Pokud to přerostlo v opravdový psychický problém, kdy nepomůže si o tom „popovídat“, tak ten je řešitelný psychoterapií. Zkus najít ve svém okolí někoho, kdo dělá HAP (hlubinná abreaktivní psychoterapie), tam by to mohlo uvolnit třeba už i první sezení.
No jo, ale 13 roků. Takže s rodiči.

Další odpovědi
Andělé

Hodně mě zaráží,že s tím rodiče 6 let nic neudělali! Jistě jsi s nima o tom mluvil,co Ti řekli?? Máte spolu dobrý vztah? Máš sourozence? Svěřil jsi svůj problém ještě někomu? Tolik let žít před spaním ve strachu,tj.až kruté.Nechápu,jak Tě v tom tak dlouho rodiče můžou nechat?Nechce se mi věřit,žes jim to neřekl,nebo že by si toho nevšimli,proto mě to udivuje…Vždyt čím dříve se začne problém řešit,tím rychleji a snadněji se ho podaří vyléčit…
Dlouholetý strach a pocení je dle mého už vážný,psychický problém,který je nutno co nejrychleji vyléčit.
Řekni rodičům,at s tebou zajdou k dr.a kdyby Ti nadále nepomohli,zajdi si tam sám,nebo zavolej na linku bezpečí a oni Ti poradí,za jakým lékařem dojít…Nestyd se,lékaři Ti pomůžou ten trýznivý strach odstranit a zase bude dobře…moc se Ti uleví.
Přeju Ti,at Ti lékaři pomohou a at Tvůj strach nadobro zmizí…HODNĚ ŠTĚSTÍ! 🙂

iwetax

Občas to tak má každý. Mě třeba pomáhá spát při takovíchto stavech s mobilem v ruce a s rozsvícenou lampičkou. Mám výhodu, že mám psa a tak ho při nočním strachu nechávám spát se mnou v ložnici.