Lgee

Proč se říká že nic není jisté?

Na internetu prakticky nic, ale drtivá většina věcí které jsou sporné a nejisté se dají nějakým způsobem ověřit, a prokázat zda je to tak či onak.

Nejlepší odpověď
da ny

„Nic není jisté, nic definitivní.“
„Nic není nastálo.“

„KDYŽ NIC NENÍ JISTÉ, MOŽNÉ JE VŠECHNO“
„Život je nejistý, smrt je zcela jistá.“
„Jistého přítele poznáme v nejisté situaci.“
„Smrt je jistá, její hodina je nejistá.“
„Lepší je jistá výchova než nejistá naděje.“

„Mít svůj stůl znamená mít v jistém lokále na jistém místě jistý stůl, k němuž o jisté hodině usednou jistí hosté, aby po požití jistého množství jistého nápoje z jistých nádob diskutovali o jistých tématech, a potom po jisté době se zvednou.“
Zdroj: https://citaty­.net/citaty/4473-lao-c-jiste-je-jen-jedno-ze-totiz-nic-neni-jiste/

„Jedno je jisté: Nic není jisté“ 😉

Další odpovědi
elkon

Je to zaběhlé rčení.

paul1

A co se má potento, to se potento. Asi životní zkušenost.

Lgee

Paul1 – pochybuješ např o tom že tráva je zelená to už vylučuje to že nic není jisté.