annas

Norské přísloví říká: „Věrná láska, sáňkování a lov na ptáky netrvá nikdy dlouho!“ Jak je možné chápat?

  1. Kdo ví, jak je to s láskou… Nebývají i opatrní ptáci brzy chyceni? Co když sáňkování někdo dlouho nevydrží?
  2. Vše netrvá věčně… "Ibišek zavoní jen na zlomek dne, zato statečná borovice přetrpí mrazivé roky? "– čínské přísloví
  3. Není přece jisté jen jedno, že nic není jisté … ?

Zdroj přísloví v otázce a otázky č. 2

http://the.cz/ci­taty/index.php?pa­ge=prislovi&stra­na=6

Zdroj obrázku

https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2018/09/26/14/38/snow-3704768_960_720.jpg

--

I když jsem se zmínila o zdroji, zapomněla jsem ho vložit. Proto jsem jej doplnila.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já to chápu celkem jednoduše: všechny jmenované záležitosti trvají jen po omezenou dobu, jakkoliv nám jsou příjemné. Aneb hezky česky: nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně. Ještě že tak… 🙂

Další odpovědi
fcoop

„Dvě věci jsou věčné: univerzum a lidská hloupost, univerzem si nejsem jist.“

Albert Einstein

marci1

„Norské přísloví říká: „Věrná láska, sáňkování a lov na ptáky netrvá nikdy dlouho.“ Zaplať pánbů! Jaká by to byla nuda třicet let sáňkovat!“ — Gabriel Laub

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/5140-gabriel-laub-norske-prislovi-rika-verna-laska-sankovani-a-lo/

Drap

Já to chápu přesně tak, jak je to psáno.
1 .Všichni víme, že věrná láska může být pomíjivá. Pro upřesnění , aby to mohli všichni chápat stejně by bylo nutné nejdříve definovat „věrnost“. I toto slovo je svým způsobem abstraktní, a každý pod ním nebo spíš pod slovem nevěra, může chápat jiné věci. Lov na ptáky se myslí obecně, ať lovíme jakýmkoli způsobem, tak po ulovení prvního ptáka se ostatní rozletí., což ale neznamená, že i velmi opatrný pták může být uloven či chycen.
Sáňkování je tak trochu specifická činnost. Sáňkování ani nikdo nemůže hodně dlouho vydržet z prostého důvodu. Nenajde dostatečně dlouhý kopec. Jakmile jednou dojede, musí se zvednout a šlapat opět nahoru.
2. Ano, opravdu nic netrvá věčně. I ty nejhlubší city se po čase, alespoň částečně změní, nemusí to však být k horšímu, jen je to trošku jinak. Čínské přísloví je moc pěkné a pokud si ho převedeme do reálného života je i beze zbytku pravdivé.
3. Tento bod je pravdivý, pouze s jednou vyjimkou. Tou vyjimkou je smrt. Tu máme všichni jistou, i když někdo dříve a někdo později.

dubraro

To je výstižné přirovnání. Láska trvá asi tak dlouho, jako sjetí kopce na sáňkách nebo než vyplašení ptáci uletí.

orestez

Věrná manželka při jízdě na sněžném skútru střílela koroptve, aby byla večeře a zabila se přitom. Vdovec to nevydržel a šel na pizzu se sousedkou.

Michala11

Nevím jak je to s láskou, ale zatím vydžela déle než sáňkování a ptáky nelovím. Jisté není nic. A vše co by se mohlo stát, se stane. Když oni tam nahoře jsou asi jiní. Víte jak poznáte extrovertního nora? Dívá se na boty vám a ne sobě!

Kepler

fcoop: já to sice znám trochu jinak: „Vesmír a lidská hloupost jsou nekonečné, ačkoliv tím prvním si nejsem docela jist“ Nebo tak nějak podobně, ale jinak máš pravdu 🙂