icurusL

Proč se říká, že hodný člověk je hloupý (blbý)?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to důsledek pokřivené morálky lidí. Hodný člověk je považovan za slabého, snadno zneužitelného, zatímco fikaní gauneři jsou málem ikonou úspěšného člověka.

Další odpovědi
Daidal

V neslušné společnosti je štědrost, laskavost, vstřícnost (atd) považována za slabost a hloupost. Neřesti vnímají jako ctnosti a sílu. Když jsi milý nebo upřímný k někomu, kde na to nejsou zvyklí…
Nevím, ale že by se to říkalo nějak všeobecně.
Někdo může být hodný, ale až naivní (takže hloupý, prostý).

iceT

Hodný člověk se snaží pomáhat druhým, a většinou neumí říct ne a druzí toho umějí dost dobře využít. Proto se říká, že hodný člověk je hloupý.

elkon

Kdo pomůže např. někomu, kdo si to nezaslouží, může být považován za hloupého. V tom smyslu, že „mu to sežral i s navijákem“.

paul1

Ne všichni takto o nich smýšlejí.

Dochy

To se vztahuje ale na určitou situaci. Pokud je někdo hodný tak moc, že to sám odskáče… Příklad: Babička co má ráda vnoučata, aby jim pomohla zastaví svůj dům, pak o něj přijde, vnoučata se na ní vybodnou…

Obecně neplatí, že hodný je hloupý. Jen musí pomáhat rozumně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.