Rokio

Pokud o někom řeknete, že je hloupý člověk, berete v potaz, že může na sobě pracovat a časem vás třeba i překoná?

Když jsem byl ještě na základní škole, tak jsme se v občanské nauce, že jsou lidé, kteří mají v hlavě klidně i celou encyklopedii znalostí, ale neumí dané vědovosti v praxi využít, nebo je využívají špatně. Dále jsou lidé, kteří sice nejsou tak moc chytří, ale mohou umět spoustu praktických dovednosti a někteří mohou být velmi empatičtí a pomoci svým přátelům a rodině, pokud pomoc potřebují.

Kromě toho každý člověk se může chytřejším vyrovnat, nebo dokonce je i překonat, pokud se bude hodně snažit a bude se věnovat svému sebezdokonalování. Z toho logicky vyplývá, že když je někdo teď hloupým člověkem, za pět let, může být na vaší úrovni a později klidně i chytřejším člověkem než jste vy.

Nejlepší odpověď
Drap

Málo kdy o někom řeknu že je hloupý Pokud už se tak stane, beru v potaz momentální chování, nebo momentální výrok. Nepřemýšlím o tom, co bude v budoucnu.

Další odpovědi
Reezo

Věc se má tak, že každý mozek zaznamená vše co slyší, vidí atd… Bohužel jen malé % lidí má skutečně přístup ke všem vzpomínkám a ti kteří to dokážou se říká, že mají fotografickou paměť. Chytrost a hloupost je svázána s každým člověkem, podle toho jaké má dovednosti, znalosti, touhu učit se novým věcem a k čemu ho vedli rodiče, případně kdo ho vychovával.

Každopádně taková inteligence se nedá doučit ani kdyby se dotyčný jedinec rozkrájel. Já neinteligentní lidi pokládám za hlupáky, protože dělají hloupé věci z mého pohledu úhlu.

Kelt

Podívej se na pohádky o hloupém Honzovi. Tam to máš názorně na několika případech. A dosáhl skvělých výsledků. Protože měl žebříček hodnot, kde na prvním místě byla ochota pomáhat, a ne vzdělání, nebo nějaké jiné vlastnosti.
Jistě, člověk, který se hůře učí a stěží zvládne školu a jiný udělá hravě i dvě vysoké školy, jenomže pak život se nedá vměstnat do škatulky jako učivo a často ti, kteří mají vzdělání, nemusí být nejšťasnější. Naproti tomu ten hloupý má daleko více zkušeností žít s lidmi a může dosáhnout lepších výsledků.

briketka10

Hloupý člověk buď je, nebo není.
Je chytrý a chytrým zůstane dokud
mu neodumřou mozkové buňky ve
stáří.
Je vyčůranej a do smrti takovej bude.

A blbej se už rodí :))