Lucyfer

Proč se lidé smějí?

Lepší otázka by asi byla: Proč je reakce lidí na ty ,,vtipné" události právě taková, jaká je?
Mám důvod, proč mě to zajímá, ale nechci řešit osobní záležitosti tam, kde se to nehodí… a plýtvat slovy při špatném pochopení jeden druhého.

Nejlepší odpověď
Usoman

K čemu jsou tyhle úvahy typu: proč se smějeme, proč vstáváme ráno a usínáme večer, proč kadíme atd. To je jako ptát se proč oheň pálí.

Odpověď: protože proto!

Další odpovědi
Kepler

Chromované vidle, no to mě po*er, to jsem ještě neslyšel, ale budu si to pamatovat 🙂 Nicméně člověk je asi jediný tvor na Zemi, který se rád směje, ačkoliv k tomu má nejméně důvodů. To ne ní ze mně.

marci1

„Člověk který se směje, je jako baterka, která se nabíjí.“ 🙂

  • Miroslav Horníček

klumprt

Já jsem o tom nikdy nic pořádného nečet a googlovat to za tebe nechci, takže odpovím podle toho, co mě jen tak napadne.

Smích lidi sbližuje, stírá spory, zlehčuje problematickou situaci. Takhle smích prospívá společnosti, protože ji tak trochu drží pohromadě.

Cenobita

Nevím jak ve světě, ale Češi jsou prý „smějící se bestie“.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/hrdina/70/_zpra­va/smejici-se-bestie-cemu-se-smali-cesi-za-protektoratu--1474445

mosoj

Ještě je pár lidí kteří se smějí. Je mně ale záhadou čemu.
Jinak jako Usoman.

ivzez

Lucyfer, ten tvůj příklad je hodně na hraně.

Hloupým věcem se smějí jenom hloupí…

luckykubrt

Smích je projevem radosti, štěstí a spokojenosti. Jsou však na světě lidé, kteří nemají radost z ničeho a druhým ztrpčují život. Jsou takoví jako ten šmoula Mrzout, co nemají nic rádi. A určitými vtipy se lidé pokouší rozveselit nešťastné lidi postižené neblahými událostmi. Smích taky údajně prodlužuje život. Dívat se na někoho, kdo se pořád mračí a je vzteklý musí být strašně frustrující.

df

To je tezka otazka. Ale pripomnelo mi to film „Bohove musi byt sileni“. Tam se smala hyena ze skodolibosti. Ale nevim, jestli se ve skutecnosti hyeny smeji.

A jak rika klasik – proti lidskym trampotam nam dal Buh smich spanek a nadeji

zjentek

Nemám tušení.

da ny

Smích je kořením života…
Smích masíruje brzlík a tedy posiluje imunitu ;).
Pro každého z nás je „vtipná“ jiná věc/událost.
Stejné je to s otázkami, pro jednoho je vtipná, jinému se zdá třeba trapná.

Lucyfer

Lepší otázka by asi byla: Proč je reakce lidí na ty ,,vtipné" události právě taková, jaká je?
Zdá se, že je to zajímavé téma, na které však neznáme odpověď…

Lucyfer

ivzez: To myslíte vážně? Já se těmhle věcem zasměju hlavně z důvodu, že mám velice šílené představy – tu věc pomocí fantazie vypíchnu do extrémní hovadiny, ale zároveň si ponechávám zdravý rozum, abych si uvědomila, že někde je to zcela nevhodné. A proto mě štve, že je to občas těžké ovládnout… já se totiž většinu času ani neusmívám a to je možná důvod, proč mě to ve finále rozhodí víc než ostatní – a zdaleka nemusí jít o černý nebo jiný morbidní humor, záleží na tom, jak a co dotyčný řekne.
P.S. To tvrdé Y v mé přezdívce je schválně.

ivzez

Vy jste i spojení „smysl pro humor“ použila nevhodně.
Smysl pro humor je něco jiného, než se smát všemu, co slyšíte.

Lucyfer

Nejspíš jsem byla špatně pochopena, protože všemu se zdaleka nesměju.
Kromě toho, každý jsme trochu jinak naladěn a neexistuje definice toho, co je normální. Já třeba nemusím sexuální narážky, které jsou v Čechách velice oblíbené… A nedivila bych se, kdybych s postiženými dokázala komunikovat mnohem úctyhodnějším způsobem než vy, jelikož v mém příspěvku, který vás naštval, vidíte zrcadlo. Možná jste trochu pokrytec, jinak by to ve vás nevyvolalo takový odpor.

ivzez

Lucyfer, já jsem s postiženými pracovala, znám je a vím, že by Váš „vtip“ za vtip nepovažovali ani omylem.

Ve Vašem hloupém a necitlivém příspěvku nevidím zrcadlo, ale hloupost. Čí? Snad Vám to dojde…

ivzez

Zdá se, že jsem byla příliš zdvořilá.

Ten „vtip“ vůbec není vtip → ani černý, ani morbidní!!
Vysmívat se postiženým dokáže jen (chybí mi slušný
výraz).

[Kdyby to nebylo jasné: Ano, myslím to vážně.]

Kepler

Já ten fór s vidlema neberu jako že by byl na hraně. Je to sice morbidní, ale takový už černý humor je. Pouhá slovní hříčka. Jako, třeba že se choti pana Klause říká Klausule.