Avatar uživatele
Registrovaný

Proč se dělají někomu na nehtech bílé skvrny?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zkuste se podívat do archívu, najdete různé názory a zkušenosti.

http://www.odpovedi.cz/…
----

Na netu se najdou rozdílené informace o příčině.

Bílé skvrny:
Příčinou z častých abnormalit, které se na nehtech vyskytují, jsou bílé skvrnky. Často jsou chybně spojovány s nedostatkem základních vitaminů, minerálů nebo s nadměrnou konzumací majonézy. I když nedostatek zinku může leckdy způsobit nepříjemné skvrnky, je jeho typickým projevem únava nebo vypadávání vlasů.

Častěji se ale bílé skvrny objevují jako následek drobného vnějšího poranění, jakým může být např. úder prstů o stůl. Mají tedy podobný původ jako modřiny na kůži. Vzniklé skvrnky odstranit nelze, musíte počkat, až odrostou.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/…

Jiný názor:
Bílé skvrny – mohou být znakem nadměrného hromadění kyseliny močové v těle. Pokud jsou nehty téměř bílé s tmavšími okraji, může jít o jaterní onemocnění, například hepatitidu. Přechází-li bílé zbarvení ve žluté, možná hůře vstřebáváte vápník a železo, nebo jich máte nedostatek.

http://www.prozeny.cz/…
-----
V jedné knize jsem četla doporučení: denně sníst syrovou cibuli.

Doplňuji:
Omylem jsem po informaci o cibuli klikla a nevložila vlastní názor a osobní poznatky. Záleží na vás, co si vyberete a které informace pokládate za důvěryhodné.

Osobně se přikláním k názoru, že i nehty vypovídají o našem zdraví. Protože se léčím alternativní medicínu, jsem přesvědčena z vlastních zkušeností o tom, že bílé skvrny jsou důsledkem nesprávné životosprávy, ukládání kyseliny močové v organismu z důvodu nadměrného příjmu bílkovin, extrémního příjmu cukru a jeho nadměrnému uvolňování, poruchy funkce slinivky, nadměrné příjmu vápníku a jeho ukládání v ledvinách.

Mnohé o našem zdraví napoví také to, na jakém kterém prstě se změny na nehtech nacházejí. Palec odpovídá mozku a lebce, ukazováček plicím, prostředníček tenkému střevu, prsteníček ledvinám a malíček srdci.

Bílé skvrny na prsteníčku tedy znamenají ukládání vápníku v ledvinách, na prostředníčku nevstřebaný vápník ve střevech a ukazováček vápníková ložiska v plicích.

Pokud jste na svých nehtech něco objevili, co na nich předtím nebylo, není nutné propadat panice. Jedná se pouze o varovný signál a nikdy není pozdě problém napravit.

Dobré je zvýšit příjem vitaminů a minerálů v přírodní podobě – čerstvá zelenina a ovoce. Dále by se měl omezit příjem bílkovin a jednoduchých cukrů a především cigarety, kávu a alkohol. Naopak je dobré zvýšit příjem tekutin, a to nejlépe čistou vodu, a dopřát si delší spánek.

Vnitřní regeneraci můžete podpořit regenerací vnější, což spočívá v pravidelném promazávání nehtů kvalitním olejem.

Čerpám z odborné literatury, v níž jsou stejné informace jako na netu. Autor doporučuje, jak jsem uvedla, alespoň 30 g syrové cibule denně (i ve formě šťávy)..

http://nehty.zdrave.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Bílé skvrny na nehtech svědčí především o nesprávné životosprávě. Pokud by signalizovaly nedostatek minerálních látek jako například vápníku, hořčíku, železa nebo zinku, nehty by byly křehké, slabé, bledé, lomivé, suché a lehce podélně proužkované. Bílé skvrnky však také mohou poukazovat na nějaký nadbytek.

Přehled nejčastějších drobných vad nehtů a jejich možné vysvětlení:


Bílé skvrny – důsledek nesprávné životosprávy, ukládání kyseliny močové v organismu jako důsledek nadměrného příjmu bílkovin, extrémní příjem cukru a jeho nadměrné uvolňování, poruchy funkce slinivky, nadměrný příjem vápníku a jeho ukládání v ledvinách

Zdroj: http://www.topzine.cz/bile-skv rny-na-nehtech-co-s-nimi


Avatar uživatele
Zlatý

Jsou dvě možnosti, buď ti něco v těle chybí a nebo se tě někdo snaží otrávit.


Avatar uživatele
Registrovaný

Většinou je o z nedostatku vápníku, a jiných minerálů... Zkus jíst víc jogurty, pít více mléka atp... Tedy pokud nejsi alegický/cká na laktózu, tam bych pak doporučil nějak doplňky stravy, nebo šumivé tablety (lepší varianta, z důvodu ceny...)

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1158
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 634
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.