Meropa

Vápník… ?

Kolik by měl člověk denně sníst vápníku?
Je škodlivé když ho člověk sní přehnaně moc každý den?
Co způsobuje nedostatek vápníku (kromě problému s kostmi)?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde je o něm vše, co tě zajímá v odkazu si přečteš více

Vápník je uložen nejen v kostech a zubech, ale i v důležitých orgánech,
jako je srdce, játra, mozek, plíce, slezina a svaly. Ani v kostech není
vápník uložený trvale. Jeho zachycení v kostech se mění podle zatížení
kostí a celkového zdravotního stavu. Pro různé biochemické reakce je
používán částečně i vápník, který se uvolní z kostí, a do nich se zase
ukládá vápník z přijaté potravy. Pokud pokud přijímáme potravou málo
vápníku nebo jej organizmus z různých důvodů špatně asimiluje, uvolňuje
se z kostí vápníku někdy takové množství, že přispívá k vápenatění cév
a vůbec se může ukládat, kde nemá. Podobná situace může nastat, pokud
se ládujeme vápníkem z různých suplementů a přehlížíme další faktory
důležité pro jeho asimilaci a využití v organizmu (pohyb na zdravém vzduchu
a denním světle – nemusí jít právě o přímé sluneční světlo, stačí rozptýlené
světlo oblohy; příjem hořčíku, různých vitamínů aj.) nebo pokud má naše tělo
patologickou tendenci vápník ukládat na nepravých místech

Zdroj: http://www.da­rius.cz/arche­us/LP_vapn.html

Další odpovědi
Emefej

Doporučený denní příjem vápníku v potravinách pro dospělé osoby se pohybuje okolo 1000 mg vápníku.

Další info o vápníku a jeho vlivu na lidský organismus najdeš tady http://www.prvky­.com/20.html

Zdroj: www.prvky.com