Rokio

Proč se Bůh naštval, když Adam s Evou utrhli jablko ze stromu života?

Co mu na tom vadilo? Proč to jablko bylo tak důležité?

zdroj obrázku: pixabay.com – cocoparisienne

Nejlepší odpověď
Gestas

Nebylo důležité to jablko, ale vadilo mu, že porušili Jeho vůli.

Další odpovědi
led

Bůh se nenaštval.
Bůh zkoušel Adama, zda dokáže odolař ďábelskému svádění Satana. Ale tento ďábel podlézavě zneužil k svedení Adama nezkušenou mladou Evu. Ta ve své naivitě mu podlehla a v dobré víře jablko podala Adamovi. Tehdy se Adamovi otevřely oči a viděl, že jsou nazí. Bůh tento čin odsoudil pomocí místních médií a označil Adama a Evu za nespolehlivých a odsoudil je k věčnému exilu. Z právního hlediska, protože obhajobu zastupoval Satan, byli podezřelí Adam a Eva z přečinu náboženské nespolehlivosti vinni a proto zaslouženě vyhnáni z Ráje, kde platilo právo Boží, nikoliv Satonovo.
Bůh se nenaštval, jenom Adam nezvládl zkoušku zralosti. Proto nepostoupil do stadia Věčného života v Ráji.
Bůh se nenaštval! Bůh je zproštěn jakýchkoliv emocí. Bůh je nadčasový.

Roman71

Víš Rokio,
ono to nebylo jablko, ale ovoce ze stromu poznání „dobrého a zlého“.
Ten strom představoval absolutní právo Boha Stvořitele rozhodovat o tom, co je pro člověka správné a co špatné. Bůh poučil Adama s Evou, že pokud budou jíst ovoce z tohoto stromu – ztratí dokonalost a zemřou. Nechali si Satanem nalhat, že vzpoura proti Boží autoritě žádné následky mít nebude a navíc, že to bude jistý přínos – budou znát dobré a zlé.
Jedením ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého dali Adam s Evou najevo, že toto Boží právo rozhodování odmítají se všemi následky, které to jim a všemu lidstvu po nich přinese.. Rozhodli se svobodně. Mohli Satana ignorovat a poslechnout Boha Stvořitele, ale rozhodli se špatně.

Následky si neseme všichni, ale Bůh poskytl výkupné – dokonalý život Ježíše Krista za zmařený dokonalý život Adama. Nejsme úplně ztraceni. Pokud výkupné přijmeme a naučíme se žít podle Boží vůle, můžeme získat zpět to, co Adam s Evou ztratili – dokonalost a možnost žít věčně na očištěné zemi – v ráji.

marci1

Uprostřed rajské zahrady byl strom poznání dobra a zla. Bůh nechtěl, aby Eva s Adamem poznali zlo, aby byli nemocní, zažívali války ap. Zakázal jim pozřít ovoce z tohoto stromu, oni neposlechli a proto existuje na světě zlo.

klumprt

A když Adama testoval, to nevěděl, jak to dopadne? Je přeci vševědoucí, musel to vědět. Takže to, že se Adam s Evou budou z Ráje pakovat, to byla předem hotová věc. No to je ale náramně fér. Jako když si pořídíte štěně a už dopředu je vám jasné, že ho šoupnete do popelnice. 🙂

Zoe Bethel

Kdyz se Adam (s Evou) odvratil od Boha do sebe, protoze uveril, ze je sam a obelhavan…klasicka nalejvarna dabla… nemohl jiz pro sve ano svevuli, moci a vlastneni dal byt v prostoru bez svazujici, iluzorni a lzive temnoty.
Jestli pojedli fik nebo jabko …hlavne semeno spatne myslenky zapustilo sve koreny a promenilo duse, vztahy a pozmenilo by i cele okoli. Staci aby se rucka vychylila o kousek, prokvasi cele testo a razem mame jiny produkt.

hapiky

Kdyby utrhli jablko ze stromu života a pozřeli jej, bylo by nás na Zemi už stovky miliard(lidí).

zjentek

A proč by to jabko mělo být důležitý? A čí byl pozemek se stromem? No? Tobě by se líbilo, kdyby ti kdejaký Adam anebo kdejaká Eva chodili do zahrady na jabka? Uvažuj…

Roman71

A ještě bych zapomněl, že z ráje byli vyhnáni proto, že tam navíc byl strom věčného života. Kdyby Adam s Evou jedli i z tohoto stromu, byli by jako Bůh. Proto byli z rajské zahrady vyhnáni a ke vchodu postavil Bůh cherubíny, aby zahradu střežili a otáčející se planoucí meč.
Pro všechny to bylo jasné znamení, že vědomá vzpoura proti Bohu už má své následky.. Tohle Bůh neplánoval, ale dal Satanovi i vzbouřencům dostatek času, aby se ukázalo, zda si nezávisle na Bohu dokážou úspěšně pod Satanovým vedením vládnout sami a rozhodovat o tom, co je správné a co špatné.
Smutné ale jisté je, že Satanovi na lidech absolutně vůbec nezáleží a je to vidět z toho, co se po celém světě děje. Doba jeho vlády nad světem už se blíží ke svému konci! Už od počátku v Edenu je totiž rozhodnuto, že to takhle nebude napořád. Blíží se nevyhnutelný Boží zásah a náprava všech věcí :)

hapiky

Roman71: Podle vás se zřejmě zachrání se pouze ti, co se dožijí konce světa, neboť tvrdíte, že člověk nemá duši, tudíš když umře, nezbude po něm vůbec nic. Samý rozpor…

Roman71

hapiky: Podle Bible budou zachráněni ti, kdo vytrvají až do konce a zachovají si pevnou víru a lásku k Pravému Bohu. Dále, podle Bible je člověk živá duše. Podle Bible taktéž duše (tedy člověk), která hřeší, zemře. Co v tom vidíte za rozpor? Chápete, jak Ježíš s Boží pomocí křísil mrtvé? Potřeboval k tomu duši mrtvého člověka? Nikoliv.

Dle vašeho pohledu na věc zjevně musely všechny „duše“ existovat dříve než lidé, aby jimi bylo možno oživovat těla. Byly snad „duše“ stvořeny dřív než živé bytosti?
Vysvětlete mi to, prosím..

hapiky

Jeden Svědek Jehovův řekl, že člověk žádnou duši nemá. Proto když umře, nic po něm nezůstane. Jak může potom vstát z mrtvých když nemá duši?

Roman71

Ten Svědek Jehovův z Bible věděl, že každý živý tvor je živou duší. Z Bible také věděl, že žádná část člověka nepřežívá jeho smrt a také z téhož zdroje informací věděl, že Bůh je schopen nejen stvořit, ale také vzkřísit mrtvého člověka a to i v případě, že je stovky i tisíce let mrtev.

Zeptám se tedy ještě jednou:
Kde se podle vás berou ty „duše“, které žijí „kdesi“ a čekají na tělo? Proč by měl Bůh potřebovat „duši“ k tomu, aby mohl přivést člověka zpět k životu?

Vysvětlete mi to, prosím.