Rokio

Kolika let se dožili Adam a Eva podle Bible?

Nejlepší odpověď
Roman71

Adam se dožil 930 let (1.Mojžíšova 5:5 v kterékoliv Bibli), o věku Evy jsem záznam nenašel. Pravděpodobně se tisíce let také nedožila. Nejdéle žijící člověk byl podle Biblických záznamů Metuzalém, který se dožil 969 let. Oba záznamy lze nalézt v 5.kapitole 1.knihy Mojžíšovy.

Další odpovědi
marci1

Jak uvádí „Roman71“: Adam 930, o Evě se to neví. Zajímavý je rodokmen od Adama po Ježíše. 🙂
http://www.ku­bak.cz/bible/ro­dokmen.htm

Kelt

Tak k těm letům. Někdo to počítá podle Měsíce, ale četl jsem teorii, že Bible má pravdu a opravdu je Země stará jen 6000 let. A vysvětluje to tím, že před potopou byla v atmosféře hodně vody, která filtrovala kosmické záření a proto se lidé mohli dožít takového vysokého věku .

Roman01

Lze se také dočíst proč Adam s Evou tak dlouho žili. Bylo to díky stromu poznání, jehož ovoce ochutnali. Dobře věděli že z něj jíst nesmí, ale až had jim vysvětlil proč. Řekl jim, že si jej bůh sraňuje pro sebe a že v něm je ukryto jeho věčné bytí a že když pouze okusí, budou životy jejich a jejich dětí několikanásobně dlouhé. Podle bible také byli a nejstarší z dlouhověkých se jmenuje Metuzalém, který žil 969 let.

Zde je další možné vysvětlení a přehled dalších „dlouhověkých“:
https://is.ja­bok.cz/el/jabok/le­to2022/T591/um/Spu­rek_Prudky_v_LN­.pdf

Drap

Otázkou zůstává, jak se tenkrát počítaly roky.

Roman71

Drap: naprosto stejně jako v současnosti. Mám pro srovnání židovský lunární kalendář a nutno dodat, že je rok na zemi stále stejně dlouhý.

To, na co poukázal Kelt, jsem četl taky. Škodlivého záření z vesmíru skutečně přicházelo méně, ale zjevně to nebyl jediný faktor. Lidé se před potopou skutečně dožívali vyššího věku.