terry

Proč někteří uživatelé bodují zcela protichůdné odpovědi? Jakou to má logiku?

Doplňuji:
Mám na mysli bodování ostatních uživatelů, ne bodování tazatele. Ten děkuje, to je jasné.
A samo, někdy má otázka vícero možností, někdy ale ne a o ty ni jde.
Nebylo v původní verzi, něco jako ohodnoťte odpověď jako užitečnou? (nebo vtipnou)
To neplatí?
Proč si kamarádi nezaloží své společné stránky? Aha, tam by byli sami :)

Nejlepší odpověď
dudu

Tyto stránky navštěvuji abych se poučil, podělil o názory a zkušenosti, pobavil a získal informace, které jsou pro mne užitečné. Přínosné mohou být za určitých podmínek i zdánlivé protimluvy, záleží přece jen na úhlu pohledu a míře očekávání.

Další odpovědi
david22

U mě to je tak, že ti co odpověděli namoji otázku, oboduju všechny jako poděkování za snahu. (pokud neřekli vyloženě kravinu)
Proto se může stát, že i oboduju různé odpovědi.

Damiana

Naprosto souhlasím s David22 a Dudu.
To, co se jednomu jeví jako protichůdné názory, může mít pro jiného zcela jinou a pro něho pochopitelnou logiku. To je fakt. Ale myslím, že to snad zde není „jen“ o bodování (přála bych si, aby nebylo), ale o tom, moci se svobodně rozhodnout, vybrat si jaká odpověď se mi líbí a zeptat se. Jen nikoho neurážet a neplácat vyložené nesmysly za každou cenu. Nepozastavovala bych se až tak nad tím, proč někdo boduje tak, jak boduje. Je to jeho věc. Ať má jakýkoli důvod, stejně „utrácí“ svoje. 🙂 Ale proč se někdo ptá na vyložené hovadiny nebo čuňárny a jiný je tím (skoro) nadšen? Tohle je jen o přístupu každého jednoho uživatele.

arygnoc

Ja Vám to prezradím a začnete tiež!
To tak!

anonym

Logiku nepochopím. … Mohu být závislá nebo se mi jenom chce občas někoho ohodnotit. Nějak nad tím nepřemýšlím, ale odpovědi si vždycky přečtu.

www

To sis ještě nevšimla, že tady různé partičky dodržují systém „já na bráchu, brácha na mne“ ? 😁
Doplňuji:
V otázce bylo použito cosi ve smyslu „protichůdné“ odpovědi.
Mám na mysli ty, kteří si odpověď ani nepřečtou a palcují snad jen proto, aby získali palec na oplátku. Právě tím dochází k tebou uvedeným excesům 😁.

Kamionacka09

Taky jsem se vsimla ale jestli to nekdo udela jen jako podekovani tak je to tim.Ja treba palcuju ty odpovedi jake se mi libi,nejcasteji takovy kdyz mam stejny nazor a nebo mi zaujme jak to dotycny napsal nebo kdyz mi odpoved pobavi.Nazorum s kterymi nesouhlasim palec nedavam.

Drap

Líbí se jim všechny ? Nebo je za tím něco jiného ? A co je to logika ?

anonym

Souhlasím s názorem Dudu a také s bodováním Davida22 (řeším to u svých otázek úplně stejně). Právě dnes jsem obodovala u otázky na statistiky i Drapa i Mosoje, ačkoliv tu byl zdánlivý protimluv. Všude byla část pravdy, ale nikdo ji neměl úplnou.
Nelíbí se mi bodování kravin a nesmyslů, které mnohdy tazateli přinesou spíš zmatek, než skutečnou odpověď. Ale na to už jsem si tu zvykla. Ano, jsou tu určité skupiny, které „bodují“, aby body „přihrály“, nikoliv, aby obodovaly správnou odpověď.
Funguje to tu tak. Pokud se za to bodující nestydí, je to jejich věc. Mně bylo vytýkáno bodování zcela správných odpovědí, protože některým registrovaným nešlo do hlavy, že někdo si dá tu práci a u člověka, který má téměř všechny odpovědi správné, si najde i jeho staré otázky. Udělala jsem to a nebyl to jediný registrovaný. Proč bych to nemohla udělat? Od čeho tu potom ty staré otázky jsou a když se mi zdá odpověď dobrá, proč jí bod nedat? Že je stará? A pro koho?
Pod blbosti bych palec nedala. Že je tu spousta uzavřených profilů, kam se ke starším otázkám dostat nedá, to není můj problém. No a poslední věc – že někdo píše jenom nesmysly, to taky není můj problém. Buď mám co hodnotit, nebo to dělat nebudu.
(A to mám teď problémy s počítačem, který je tak líný, že každé kliknutí mi trvá tři minuty, než se dostanu, kam je třeba.)

aramah

A já blbec myslela že můžu palcovat koho chci ?:-(
Tak budu víc nominovat a budu v anonymitě,jeje já jsem tak šikovná 🙂

anonym

Treba použiť rozum pretože…
Aj „protichůdné odpovědi“ môžu byť správne, záleží od uhlu pohľadu, témy a obsahu odpovede… Treba sa zamyslieť nad ich zmyslom, prípadne podtextom.

anonym

Damianka to shrnula výstižně za všechny.
Zbývá snad jen doplnit ještě jeden důvod, při postupném doplňování odpovědí, se snadno opalcuje třeba částečná, ale snaživá odpověď a později přibude přesnější, která si zaslouří palec více, takhle snadno vzniká bodování zdánlivě různorodých odpovědí.
Jen je úsměvné, že vás to tak ještě rozrušuje, na těchto stránkách je od odvěký problém, řešilo se nejméně 27×, vždy s výsledkem do prázdna, pár lidí si ulevilo a toť vše.
Pravda je, že si každý boduje dle své libovůle, s podrazy, podjatostí a nahráváním si hlavu neláme, jen to vypovídá o jeho charakteru.
Stačí vzpomenout na ostrý protest barnajky (loni v létě), kdy jako křiklavý příklad uváděla jednu uživatelku, jež měla naprosto u všech odpovědí zcela identické palce od 7, někdy až 11 týchž uživatelů, v některých případech i evidentně účelově a zpětně dobodovávaných. No a co, ticho po pěšině, pojem stud se nějak vytratil z našich vod.
Některé negativní jevy jsou dnes daleko četnější, než v časech, kdy byla čestnější atmosféra a obecně zřetelný odpor proti nefér projevům.
Je docela poučné nahlédnout do některých starších 282 odkazů, viz níže a ve zdroji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-divate-na-bodovani-u-jednotlivych-uzivatelu

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=bodov%C3%A1n%C­3%AD

anonym

Milá terry, jsi tu už rok a čtvrt. Jak to, že tě ještě něco takového udivuje?
Většina ostatních se velice rychle zorientovala a už se ani nediví, jen se čile přizpůsobili.

anonym

Otázky čtu a některé mne opravdu dost svádějí je smazat. Hodně mi vadí napadání se, urážky, vulgarita. Vadí mi to, že je tady spousta lidí, kteří ví, že otázka tu nemá co dělat, ale nejen, že ji nesmažou, ještě na ni odpovídají a ještě ji obodují.
Ostatně dnes mi někdo smazal hned dvě mé odpovědi během pěti minut. Taky legrační – nezávadné a věcné. Přesto jsou pryč. Je to úsměvné, když čtete dříve zodpovězené otázky a jakmile se vrátíte k té poslední na stránce, tak zjistíte, že už poslední není a potom ta „dříve poslední“ je zase najednou „předposlední“. Jojo, snažila jsem se rozdat bodíky, ale kapku mne to překvapilo. Zde se opravdu dějí „věci“.
Mám za to, že někteří registrovaní by měli zvážit míru a nedělat si z Odpovědí.cz skutečně „srandu“. Humor, prosím, ale všeho s mírou. a někde některým ta míra chybí. A to zoufale.
Odpovědi čtu, i ty kam sama odpověď nepíšu, ale oboduju i to, co se mi líbí při otázce, co mne zaujala. Pokud nemám k tématu co říct, odpověď nepíšu, ale ohodnotím ty, kteří ji napsali dříve.
A k -iv-II : humor mi nechybí. Jen občas nechápu ocenění zhovadilostí. Ať je jak je – Annas mám ráda a vážím si jí (mám se od ní hodně co učit a ráda si zvlášť u ní „zalézám“ do starých odpovědí – je to opravdu „pokladnice jazyka českého“), ale stejně tak uznávám snahu dr.Axla udržet zde alespoň nějakou úroveň a nedopustit, aby se z toho tady stala bohapustá žvanírna. Seká občas zbytečně a taky vedle, ale nemám pocit, že by byl mstivý. Na reakci nikdy nezareagoval dotčeně. Zdá se mi, že ve většině případů se snaží být objektivní. Bohužel, někdy ani při nejlepší snaze to nevyjde.

anonym

TO JSOU TEDA ŠOKY

anonym

Jakepak soky, cesilko. !
Tentoktat musim i ja dat za pravdu www. Ten je v parte " s brachou " beerem a obcas i Dr. , ja jsem segra s annas . Ke komu se pridate . ?

  • iv-

anonym

Jsem introvert, slovní zásoba na tři dny, která dnes vyprší.

anonym

Vy mate slovni zasobu na 3 dny – to jste rekordman, ne introvert ! Ja zacala ve skolce s ententyky a s temi jsem i skoncila. ☹
Ale popremyslejte o te parte ! Ja jsem tu uz rok a pul a mam uz pres 60 bodu, hec ! -iv-

anonym

jsem tu asi 14 dní od registrace, ale za body se nehoním. Po 1/2 roce hledání mi annas píchla s patrony tak, že jsem ji nominoval za odpověď. Ono stačí zadávat správné odpovědi a pokládat nestardantní otázky a příjde to samo

arygnoc

za chvíľku to bude bronz!

anonym

Terry, ja za sebe a po 118 vysvetlim :
ja , kdyz vidim : Aryho, an., briketku, Bolaka … a mam jich jeste par … , tak jejich odpovedi vubec nectu . Ja je boduji, ze " je mam rada ". ! A predstavte si, ze to tady treba ani nemuze nekdo pochopit !!!! A mozna i pise Adminkum. ! Jako : Ta -iv- , -iv-II , -iv- III .. smazte ji z odpovedi, porusuje kodex !! 🙂
A k tomu jeste 6 vykricniku. Jeste vic nez ja ! To jako ab yzduraznil, ze pravdu tady ma jen a jen on sam. 🙂
A mam to take ale obracene. Kdyz vidim nekoho, koho " rada nemam " , okamzite nahlasim jeho otazku jako zavadnou. I kdyby napsal ze je dnes ctvrtek, tak ja ji nahlasim. Mam pak z toho hezky pocit. -iv-

briketka10

:-o ó -iv- to je poklona si číst toto já jsem chudák, od včerejška mi zas nešel net a soused má u sebe modem až dnes odpoledne přijel a já zas můžu být tady, huráá kytary, jak je to v tý písničce od Vltavy :))

anonym

po 2 dnech po přihlášení mne to napadlo co píše WWW

anonym

Cesilko, www bojuje. ! On vas chce ziskat na svoji stranu ! 🙂
Ma ale pravdu, ze Dr. se vyzna i v ostatnich vecech ! Drive me zde posilal i pusinky a chtel si me vzit , ale kdyz me uvidel na fotce, tak ho to nejak rychle preslo. ☹
Je to proste tak, ze nekdo si dela ze vseho pr … ( ehm , ehm .. i kdyz se to nekdy nehodi ) .. a nekdo mi zase pripadne , ze vsechno bere strasne moc vazne , ze se snad ani za svuj zivot nezasmal.
A ted co je lepsi … 🙂 Pro kazdeho z nas je jen to " nase "spravne 🙂
A jdu ted tem konkurentum zkontrolovat ty palce a kdybych umela pocitat , tak bych to sem pak hodila v procentech , ale to neumim. ☹

  • iv-

anonym

Jéžíš, co to čtu!! Že tě (hu) pusa nebolí, všechno je jinak.
Naopak, po shlédnutí fotky jsem chtěl z virtuálna rovnou skočit do reálna, neb tebe prostě nelze nemilovat.
Jenže u oltáře sis přece chtěla vzít toho faráře a já od té doby trpím zhrzenou láskou.
I proto ti posílám palce i na dálku za jakýkoli příspěvek, jenom proto, že je od tebe a pokuším se tak udržovat alespoň mihotavé jiskřičky naděje, neboť řečeno s klasikem – „Naděje je to poslední, co v člověku umírá“.

www

Jistě, také mám pár oblíbenců, jenže z jiných důvodů, např.:
Beer je dobrý entomolog, vyzná se v mykologii a vůbec v přírodě, publikuje. Také k tomu inklinuji, navíc se od něj dozvím i to, co sám neznám.
Dr.Axl se zase vyzná v těch věcech ostatních. Všimni si ale, že nemáme od sebe vzájemně žádné bezhlavé palce u každé odpovědi 😉.

anonym

je fakt, že po 2 dnech od registrace koukám kdo, co a děláte to rozumně.