Proč někteří lidé na Vánoce šílí?

Mě by zajímalo, proč někteří lidé na Vánoce šílí, přejídají se, opíjejí se na Silvestra a prostě všelijak blbnou. Nepřipadá mi normální, že v současné době jsou pro některé lidi Vánoce doslova šílenstvím, hlavně co se týče vánočních nákupů. Nechápu, že se někteří lidé takhle divně chovají.

Nejlepší odpověď
annas

Proč? To se zeptejte těch, o nichž si myslíte, že šílí. Ti mohou poskytnou konkrétní informace.

Třeba kvůli tomu, jak píše Jan Sobotka: „“O Vánocích si zkoušíme, jak bychom k sobě byli hodní, kdybychom měli peníze celý rok.“

Kdysi měly Vánoce duchovní charakter, dnes jsou to svátky konzumní.
Ale jdou ruku v ruce s duchem doby.

V minulosti věřící chodili do kostela. Jak je to dnes? Zřejmě i oni jsou kvůli Vánocům víc v marketu než v kostele.

Svět se mění, co bylo, už dávno není..

Další odpovědi
marci1

Bohužel je tomu tak. Místo rozjímání-přejídání a co nejdražší dary. Prožívám si vánoce v pohodě, klidu, spíše duchovně. 🙂

Drap

To je každého věc. Nelze přece nikomu předepsat kolik, kdy a za co má utrácet.

Kepler

Tak mně se toto například vůbec netýká, umím si prožít vánoce po svém a v klidu. Tak se taky někdy vánocům říká, ne? Svátky míru a pokoje, nebo tak nějak. Pro někoho mají náboženský význam, pro jiného oslava posledního týdne roku. Vánoční nakupování, pečení, šílení – to už je bohužel výslednice konzumního způsobu života.

Smackdown

Vše je jen kvůli práci, kdyby nebyla práce, dožíváme se vyššího věku a jsme zdraví, žadný vysoký krevní tlak,cukrovka,ra­kovina,neplod­nost atd. a lidé by neměli čas ani blbnout a opijet se aby utekli z reality která stojí pěkně za Hov…O

hapiky

Lidé šílí z mnoha důvodů, Lucká zpívá: Zas je tu to blbý jaro, všichni šílí, líbaj se jak o život navzájem…Někteří šílí i po vánocích, když jsou slevy, nebo když začnou splácet půjčku na dárky…