jirka F

Co všechno se podle vás týká Vánoc?

Napište vlastními slovy.

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka je nepřesná. Svým způsobem souvisí s Vánocemi celý advent, čas od Štěpána po nový rok a následně potom čas až do masopustu. Kromě toho se to týká i začátku liturgického roku a podobě. Pokud by se to hodnotilo z hlediska materiálního bude výčet jiný, stejně jako při hodnocení třeba gastronomickém, kde bude opět jiný.Hodnocení by mohlo být i třeba podle zvyků, či pranostik a přísloví.

Další odpovědi
annas

Především to, že Vánoce ztratily duchovní charakter, jak to odpovídá i duchu doby.

Přispívají k tomu reklamní slogany, které lákají zákazníky na různé slevy při nákupu, řekněme dárků, ale i potravin.

Zřejmě se udržují tradice, třeba stromeček, zpívání koled, obdarování. T. Zda se někdo na Štědrý postí a uvidí zlaté prasátko, netuším. Tato tradice, pokud jde o jídlo, vymizela i při slavnostní í večeři v tento den.

Snad stále platí, že s sejde rodina u společného stolu, vzpomenou na ty, kteří už opustili tento svět ad. Největší radost mají určitě děti, ale myslím sil, že některé dárky svědí o tom, že skromnost mizí …

Domnívám se, že k českým Vánocům patří Ježíšek l a v televiozi český fenomén Mrazík.

Nic na tom nezmění to, že se blíží konec roku a že nám přibude další křížek.

Kepler

Dovolím si parafrázovat Churchillův výrok: už jsem četl tolik o škodlivosti Vánoc, že jsem se tedy rozhodl přestat číst.
Stresy, nákupy, pečení, shánění, kila navíc, útok na srdce, žlučník a játra. A mně samotnýmu taky nebývalo dobře, tak jsem vše redukoval jen na kapra, bramsalát a rybí polívku.

Mc Merkurion

… slohy jsem psal naposled ve škole, tak to po mně nechtěj … úplně vše: nedostat vo vánocích kolo, neměl jsem vo vagacích na čem jezdit … stačí jako příklad ???

Rokio

Pokud jde o svátky, tak:

  • Mikuláš
  • Štědrý den
  • 1. hod vánoční
  • 2. hod vánoční
  • Tři králové

Co se týče slov, tak do nich patří: vánoční koleda, stromeček, kapr, cukroví, ohňostroj, dárky, sníh, klid a mír…

Kryšpín

Žranice přejídání, trochu se lísat přát si to nejlepší a v zápětí se chovat jako dříve.