Matiselis

Proč mě bolí, když jsem dlouho v jedné poloze?

Pro představu:
Učím se a už po dvou hodinách mě na pohodlné židli bolí zadek, záda a cítím se celkově ztuhlý.
Tak se postavím, ale brzy mě začnou pálit chodidla.
Nakonec nejdelší čas vydržím při chůzi, ale u toho studování není příliš efektivní. Navíc poté nemohu už stát, protože mě bolí nohy, pouze sedět. A začarovaný kruh se opakuje..
Nějaký nápad, co by mohlo být za problém a jak jej vyřešit? Jde jen o to si na tu bolest zvyknout a setrvat déle v jedné poloze?
Děkuji za odpověď

Odpovědi
zjentek

No tak přestaň studovat a mazej ven si hrát, blbnout, dělat kraviny, jinak zakrníš a bude po tobě! A udělej to, i kdyby ti měl zakrnět mozeq a měls zůstat doživotně „blbý“. Totiž jen máloco tak trefně vypovídá za přímé vazby mezi nepřirozeností života a touhou po vzdělání, jako právě tvá podotázka!
V pozdním věku seznáš, proč jsem měl dnes pravdu a jak jsi z jejího uposlechnutí vytěžil. V opačném případě ač chytrý, nemusíš poznat ten pozdní věk. (;

Nic není zadarmo!

Kelt

Potřebuješ odpočinek, pauzu, změnu – polohy, prostředí, jiné informace, doplnit energii, vodu, potraviny a pod.

quentos

To jste se určitě učili ve fyzice: působení těles je vždy vzájemné. Takže zatímco já zadkem na židli působím silou (a tím pádem po mně bude teplá a v závislosti na druhu třeba promáčknutá), působí silou i ona na mě, proto to po určité době bolí.

paul1

Dvě hodiny v jedné poloze to opravdu není dobré. Občas je potřeba se protáhnout, zacvičit si, dobrý je i strečing. Dobré je procvičit si i oči. Několik dobrých rad je v linku:

Zdroj: https://www.mo­jezdravi.cz/zdra­vy-zivotni-styl/cely-den-u-pocitace-cviky-ktere-ulevi-zadum-ocim-i-noham-1844.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.