Avatar uživatele
paul1

Jak dlouho udržíte rovnováhu stojíte-li na jedné noze?

V této době se snažím doma víc cvičit. Mezi cviky jsem zařadil i udržení rovnováhy při stání na jedné noze. Když jsem
byl mlád, udržet dlouhodobě balanc nebyl až takový problém. Chodil jsem na šerm a tam nás trenér nutil k výdrži při
stání na jedné noze, nebo v tzv. výpadu, přičemž chodil od cvičence k cvičenci a opravoval jejich postoj. Než nás všechny poopravoval – a bylo nás někdy víc jako 20, tak zejména stehenní svaly dostaly pořádně zabrat. Někdy jsem měl problém vyjít po trénignu doma po schodech, musel jsem po čtyřech. Teď vydržím podstatně méně, zhruba tak 10 až 20 vteřin a už strácím balanc. Zjistil jsem ale, že pokud přidržím rukami zdvihnutou nohu pod kolenem, tak stabilita se velmi zlepší a vydržím i minutu, i víc. Čím to je?

Upravil/a: paul1

Zajímavá 0 před 1473 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Nezkoušel jsem to, ale zhoršuje se to asi tak od věku 60 let. Zajímavé je, že levá noha je na tom hůř. Pravidelně to zjišťuju při oblékání kalhot.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Nekonečně dlouho a bo nejsme perpetuum mobile, tak prakticky do vysílení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

V taoismu existuje tzv jeřábí cvik, kdy uchopíme rukou chodidlo jedné nohy a ve stoji masírujeme patou nohu, na které stojíme – tedy od kolene ke kyčli, pak vnější kotník je na stehně a koleno skrčené nohy tlačíme co nejvíce dolů, pak , když si na tuto pozici zvykneme, nemusíme ani držet skrčenou nohu rukou a klidně můžeme vzpažit. A po chvíli tréninku tak vydržíme v této pozici dost dlouho, třeba i minutu a více. Nevím, už jsem to dlouho nezkoušel, ale dříve jsem v této pozici vydržel dle potřeby. A to záviselo na sestavě a na mém čase. A proč to tak je, asi je to stabilní poloha. A má zdravotní účinky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Nevím. Asi po čtyřech minutách mě to přestalo bavit a začala mě trochu bolet ta zvednutá noha 😁 Tu zvednutou mám po baleťácku „na pasé“ – chodidlo přiložené u kolene. Jo, torchu tancuju, i když teď nejsou tréningy kvůil kovidu ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek