Bronzový

Jak jste vyřešili své chrápání?

Jak jste vyřešili/zredukovali své chrápání nebo svého partnera? Co vám na to pomohlo?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tenhle "problém" naštěstí nemáme, ale pokud by tomu tak bylo, myslím, že nejvhodnější řešení je: spát každý v jiném pokoji. :-))

Další odpovědi:

Stříbrný

Rozdělené ložnice.
Ale dodám, co nepomohlo. Laserová operace měkkého patra (placená). Hojení bylo dlouhé a hodně bolestivé (prakticky tři týdny hladovky, jen vlažná osolená voda). Chrápání a spánková apnoe nebylo odstraněno, dokonce ani zeslabeno. Výsledek operace může být dokonce životu nebezpečný, hrozí udušení z důvodu častého, prakticky každodenního vdechnutí kousků jídla nebo tekutin. DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJI!

Zlatý

Sice jsem chrápal ale jenom v určité poloze na zádech. Stačilo když do mně žena strčila a já změnil polohu. Ospalý jsem přes den nebyl. Žena také nepozorovala, že bych přestával ve spánku dýchat.

Nicméně při vyšetření ve spánkové laboratoři ze zcela jiného důvodu, zjištěna těžká spánková apnoe AHI index 35!! Od té doby spím v přetlakové masce za pomoci CPAP. AHI index 0-0,5 (do 5 je normál). Jediné co přestalo je chrápání. Jiné dopady na zdraví nepozoruji,( ač bych prý měl!!), až na to, že klec spadla. CPAP se již nezbavím, jinak bez řidičáku!!! Doktorka která mně tam poslala, nyní říká, že mně tam posílat neměla. Bohužel, jednou je o tom záznam!

AHI index je počet zástav dechu za hodinu, na dobu delší než 15 sec!!!!!

Dubraro - souhlas !!

Zlatý

Svoje chrápání řeším tak, že usnu a nevšímám si toho, a žena nechrápe. :-)

Zlatý

... nijak, nepomáhá nic, takže to řeším RUMem, či jiným medikamentem v hojném množství ...

Pokročilý

Usnout jako první:) Hlavní je se naučit spát a věřte, že to není vrozený dar. Zdravý tvrdý spánek, neruší cizí chrápání. A samozřejmě nespat na zádech. Mám jednoduchý trik jak otočit partnera bez probuzení a to je jednou tak větší než já.

Tady je docela zajímavý článek https://www.jakbytfit.cz/… kde jsou způsoby jak se toho zbavit.. ale pokud nechcete operaci tak je vážně asi jediná možnost nespat na zádech a nebo spát v oddělené ložnici.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 2336
Zlatý mosoj 1654
Zlatý marci1 1625
Zlatý annas 1594
Zlatý Kepler 1100
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 846
Zlatý briketka10 793
Zlatý quentos 793
Zlatý ivzez 698

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.