Rohlik

Jak jste vyřešili své chrápání?

Jak jste vyřešili/zredu­kovali své chrápání nebo svého partnera? Co vám na to pomohlo?

Nejlepší odpověď
marci1

Tenhle „problém“ naštěstí nemáme, ale pokud by tomu tak bylo, myslím, že nejvhodnější řešení je: spát každý v jiném pokoji. 🙂

Další odpovědi
dubraro

Rozdělené ložnice.
Ale dodám, co nepomohlo. Laserová operace měkkého patra (placená). Hojení bylo dlouhé a hodně bolestivé (prakticky tři týdny hladovky, jen vlažná osolená voda). Chrápání a spánková apnoe nebylo odstraněno, dokonce ani zeslabeno. Výsledek operace může být dokonce životu nebezpečný, hrozí udušení z důvodu častého, prakticky každodenního vdechnutí kousků jídla nebo tekutin. DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJI!

mosoj

Sice jsem chrápal ale jenom v určité poloze na zádech. Stačilo když do mně žena strčila a já změnil polohu. Ospalý jsem přes den nebyl. Žena také nepozorovala, že bych přestával ve spánku dýchat.

Nicméně při vyšetření ve spánkové laboratoři ze zcela jiného důvodu, zjištěna těžká spánková apnoe AHI index 35!! Od té doby spím v přetlakové masce za pomoci CPAP. AHI index 0–0,5 (do 5 je normál). Jediné co přestalo je chrápání. Jiné dopady na zdraví nepozoruji,( ač bych prý měl!!), až na to, že klec spadla. CPAP se již nezbavím, jinak bez řidičáku!!! Doktorka která mně tam poslala, nyní říká, že mně tam posílat neměla. Bohužel, jednou je o tom záznam!

AHI index je počet zástav dechu za hodinu, na dobu delší než 15 sec!!!!!

Dubraro – souhlas !!

klumprt

Svoje chrápání řeším tak, že usnu a nevšímám si toho, a žena nechrápe. 🙂

anonym

chytrými hodinkami … na těch mám aplikaci která umí charakteristický zvuk chrápání rozpoznat a v takovém případě začnou vibrovat do ruky, to mne sice neprobudí ale dostatečně to změní hladinu mého spánku abych nějak zareagoval a chrápání tak často ustane (je to ekvivalent toho co by udělala manželka, mlaskání, klepání, znáte to …) s tím rozdílem, že hodinky toto udělají velmi rychle takže pak chrápete třeba jen 5 sekund max. Vyřešeno tedy chytrou a přitom vlastně jednoduchou technologií. Kvalita spánku chrápajícího jedince se tím možná maličko zhorší ale rozhodně ne tolik jako kvalita spánku toho kdo by chrápání musel poslouchat 🙂

Mc Merkurion

… nijak, nepomáhá nic, takže to řeším RUMem, či jiným medikamentem v hojném množství …

Michala11

Usnout jako první:) Hlavní je se naučit spát a věřte, že to není vrozený dar. Zdravý tvrdý spánek, neruší cizí chrápání. A samozřejmě nespat na zádech. Mám jednoduchý trik jak otočit partnera bez probuzení a to je jednou tak větší než já.

klaraholec

Tady je docela zajímavý článek https://www.jak­bytfit.cz/zdra­votni-problemy/jak-se-zbavit-chrapani/ kde jsou způsoby jak se toho zbavit.. ale pokud nechcete operaci tak je vážně asi jediná možnost nespat na zádech a nebo spát v oddělené ložnici.