Proč mám po bílkovinách chuť na sladké?

V tomto odkazu píšou, nedostatek bílkovin způsobuje chuť na sladké, zkuste vejce
http://www.vim­cojim.cz/maga­zin/clanky/o-vyzive/Co-je-pricinou-toho,-ze-mame-chute-na-sladke__s10010x8­043.html
hahaha
já po konzumaci míchaných vajec sem sice plný, ale chuť na sladké se mi po chvilce zvýší
jak je to možné?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem vám několik příčin, které zůsobuji chuť na sladké.

  1. Chutí na sladké také reaguje organismus na nízkou hladinu krevního cukru. Sladká jídla dokáží krevní cukr pozvednout velmi rychle, i když na velmi krátkou dobu.

    Zdroj: http://ona.id­nes.cz/neodola­telna-chut-signalizuje-ze-telu-neco-chybi-f69-/zdravi.aspx?c=A091027­_082021_vase-telo_bad

  2. Co to znamená? To může znamenat, že vám chybí chrom. „Tento minerál pracuje společně s inzulinem s cílem usnadnit vychytávání glukózy z krve do buněk v těle,“ říká profesorka Lowe. Ve skutečnosti se ukazuje, že pacientům s diabetem chrom pomáhá vyrovnat hladinu cukru v krvi. Začněte užívat chrom a chutě na sladké zmizí (údajně")
  3. Touhla po sacharidech

Konstantní chutě na sacharidy (třeba na rýži) mohou znamenat, že máte málo tryptofanu (aminokyselina). „Jeho nedostatek může vést ke špatné náladě, úzkosti a problémům se spánkem. Ačkoli sacharidy neobsahují tryptofan, výzkumy naznačují, že zvýšená hladina cukru v krvi znamená více tryptofanu, který ‚pendluje‘ do mozku.

Zkuste: Zvyšte příjem bílkovin, které potlačí chutě na sacharidy – a zlepšíte si tím i náladu. Dobrým zdrojem tryptofanu je krůta, mléko, vejce, oříšky kešú, vlašské ořechy, tvaroh a banány.
https://www.ma­rianne.cz/cla­nek/proc-mame-chut-na-cokoladu-maso-nebo-led-telu-chybi-nektere-ziviny

4. Nevyvážená strava

Správný jídelníček má kromě kvalitního přísunu živin zajistit, abyste nesahali po ničem jiném – tedy ani po sladkém. Vybalancovaný jídelníček – dostatek bílkovin, sacharidy v rozumném množství – zajistí, že tu chuť na sladké mít nebudete. Pokud máte chuť na „něco na zub“, pak máte špatně nastavený jídelníček".

http://fitnes­s101.cz/jak-ovladnout-chut-na-sladke-ve-ctyrech-krocich/

5. Plísně a paraziti v těle

Pokud se podíváte do starých knih o medicíně a zdraví, dozvíte se, jak naši předci byli chytří a „bojovali“ s parazity v těle. Bohužel dnešní medicína toto skoro vůbec neřeší. Setkáte se s tím u lékařů alternativní medicíny. Dnes je prokázáno, že za chutí na sladké stojí ve velké míře rozšíření plísní, baktérií, virů a parazitů v těle. Sladké je hlavní potrava pro tyto zabijáky a původce mnoha chorob.

6.Nedostatek minerálů v těle
Mnoho odborníků souhlasí s tím, že nedostatek určitých druhů minerálů napomáhá chuti na sladké. V dnešní době by si každý člověk měl hlídat vyváženou stravu a také se vzdělávat jaké jsou přírodní zdroje široké škály minerálů, vitamínů a fytoživin. Ve stravě průměrného Středoevropana chybí nejčastěji Selen, Zinek, Hořčík, Draslík, Jód, Mangan, Chrom. A jak je doplňovat? Třeba ořechy, mořské plody, čerstvá zelenina, pivovarnické kvasnice, celozrnné výrobky, luštěniny nebo přírodní formy daných minerálů. atd."
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:MnJDry-H-RcJ:skaba.cz/proc-mame-chut-na-sladke/+&cd=8&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Další odpovědi
dubraro

Trávení bílkovin vyžaduje energii. Energie = cukr.

zjentek

No vona chuť na sladký sice může bejt o nějaký nutný potřebě sladkýho, ale taky to může bejt o nějaký rozežranosti, takže- hahaha, tady nejsi u doktora!
Jinak, já do sebe pošlu pixlu Salka pár minut po houbový smaženici „se sedmi“ a nic mi není!