Weroniq

Proč se hází do šampaňského jahoda?

odkud se to vzalo? a ta jahoda se pak jí nebo to je jen dekorace nebo proč?

Nejlepší odpověď
rynek878

Ano, jahoda v bublinkách je opravdu moderní záležitost která ale stále přežívá. Je to elegantní, ale ani chuť jahody ani šampaňského to nezmění. Mě to vyhovuje protože mám rád suché.
Pro ty co mají rádi typ spumante doporučuji vložit do skleničky ve sladkém sirupu naložený kvítek ibišku. Je to nejen krásné ale také to nápoj osladí.

Další odpovědi
terry

Zvýrazňuje chuť šampaně. Tedy asi ano, ale já to nepoznám, jen mi to chtuná :).

Děda Louda

Jedná se o pouhou dekoraci. Gastronomický účin je nulový, ovoce se jen povrchově namočí. Někdy je ale takové kombinaci přisuzován afrodiziakální efekt, ovšem nic nenavědčuje tomu, že by skutečně fungoval. Je to spíš považováno za rozmar zhýralých zbohatlíků, patřičně střelených intelektuálů či bohémů.

hanulka11

nemyslím, že to má nějaký význam, navíc nakyslé šampaňské s jahodou tedy .......mě osobně vůbec nechutná
je to jen móda -
odborník by asi, nad tím zaplakal

mojitek

Musím oponovat .No,ona se ta jahoda nema vhazovat,ale dat na okraj sklenice( pulka jahody nebo cela -ale se stopkou).Šampanske nebo sekt se vypije a nakonec se vlozi do ust jahoda a zapije se.Vzhledem k tomu ,ze Sampanske je suche,tak jahoda oslad,–vetsinou posledni doušek.
PS: Šampaňské nebo sekt s čerstvou broskvovou šťávou je vlastně Bellini cocktail nebo s pomerančovou šťávou je Mimosa cocktail atd

iwrana

Dává se tam,že dá šampánu dobrou chut.A pak se může sníst,je nacucaná šampáněm a je moc dobrá.