Drap

Proč mají lidé rádi tučné? Víte?

Nejlepší odpověď
zjentek

To nevím. Osobně takovou chuť nesnáším (samozřejmě jsem již ochutnal).

Pro mě co je tučné, je hnusné. Děkuju.

Další odpovědi
paul1

Já moc nemusím, ale takovej dobrej ovárek s hořčicí a křenem …

quentos

Primární důvod je pořád stejný jako u kyselého nebo čehokoli jiného, na co máme chuť – tělo tím říká, že to potřebuje, že je to pro něj nějakým způsobem dobré.
Tuky jsou zásobní energie. Dokonce navzdory všemu, co se říká, je dobré jíst tučné večer. Tloustne se totiž z nespáleného cukru (tedy z primárního zdroje energie).

iceT

Osobně mi tučné, třeba maso, nevadí, mám raději krkovici než kotletu.

Savier

Když konzumuji tučnou potravu, tak je to hlavně kvůli tomu, že si chci narvat bachor.

Funna

Hele chlapci, měli byste se domluvit… https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-proc-maji-lide-radi-sladke
tak co má tedy vlastně lidstvo nejradši???..cukr, či tuk? 😁

da ny

Jen doplním k odpovědi uživatele quentos:
Z přednášky lékařky:
Ano, tělo si někdy řekne o to, co potřebuje, co je pro něj tedy nějakým způsobem dobré. Je mu to ku prospěchu.
Ale POZOR, tělo si prostřednictvím počínající nemoci řekne i o to, co „živí a prospívá“ jí, včetně rakoviny.

zjentek

Super poznatek, dobré vědět. děkuju.