Rokio

Proč jsou sociopaté špatní lidé?

Sociopatem je ten, komu je jedno, co si o něm myslí ostatní lidé.

Já na významu této definice nevidím nic špatného. Vždyť takový člověk se např. nemusí chovat tak, aby si o něm ostatní lidé mysleli dobré věci, ale může se chovat podle svých zásad (=model správného člověka), nebo se může řídit jenom podle etických pravidel vyčtených z knížek.

Já jsem například také tak trochu sociopat. Já se řídím podle zákonů ČR, podle základních etických norem, podle svých zásad, snažím se být asertivní, ALE názory ostatních lidí na moji osobu nejsou pro mě tak důležité.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tvoje definice sociopatie je nepřesná. Sociopatie je jedna z poruch osobnosti u člověka, která zapříčiňuje abnormální chování daného jedince vůči okolnímu prostředí. Tuto poruchu často způsobují špatné sociální vztahy, které jsou způsobeny například nepřizpůsobivostí či uvalením viny na okolí.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sociopatie

Další odpovědi
Anikitos

To bude tím, že máš špatnou definici. Sociopaté nejenže jsou až přespříliš egoističtí, ale jsou to velcí manipulátoři a lháři. A také udělají naprosto cokoli aby dosáhli svého cíle.

Dochy

Něco jiného může být co si o sobě myslíš ty a něco jiného může být objektivní skutečnost (a ještě něco jiného může být to co o tobě zjistí psychiatr/psycho­log). Samotná porucha osobnosti (což nemusí být jen sociopatie) je zkrátka odchylka od „stáda“ a jakožto odchylka v tom stádu a stádním chování může dělat bordel. Některé poruchy jsou pro společnost méně nebezpečné, jiné více. Některé poruchy jsou méně nebezpečné pro svého „hostitele“, jiné více. Samotná existence poruchy neříká nic o tom, zda je člověk dobrý nebo špatný. Nicméně zrovna u sociopatie mám pocit, že je silná pravděpodobnost, že daný jedinec bude postupovat proti zájmům společnosti – což jej odsuzuje k tomu „být špatný“

ivzez

Máš pravdu, že je sociopatovi jedno, co si o něm myslí druzí.
Ale je toho mnohem více:
http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­formace/vztahy/psycho­logie-vztahy/sociopat-sociopatie-priznaky-charakteristika-jak-se-chovat-a-komunikovat-se-sociopatem-jak-se-branit-sociopatovi

[Po pročtení odkazu si budeš umět odpovědět sám.]

led

definícia: „Sociopatem je ten, komu je jedno, co si o něm myslí ostatní lidé.“
Nie je mi jedno, čo si o mne myslia ostatní ľudia, ale ich názor o mne, ma vôbec nezaujíma. Idem za svojim cieľom. Som sociopat? Som pre svoj názor špatný človek? Podľa definície – ano. Ale, Kto sú tí ostatní ľudia, čo ak názor týchto ľudí je mylný, zavádzajúci, mám sa napriek tomu pripojiť k nim a zradiť sama seba? alebo mám sa snažiť a presvedčiť ich o ich omyle a nechať sa ukrižovať? Bol Kristus sociopat?
Tak a teraz sa vrhnete na mňa, sociopata?
Rokio, nestačí z jednej vety vytrhnutej z kontextu vytvárať, alebo búrať skúsenosti vekov

led

Kepler, len malá otázočka:
Je podľa definície z wikipédie, ktorú ste použili
človek, ktorý sa dostal do väzenia medzi ľudí, ktorí zločin považujú za svoju prirodzenosť a neprispôsobí sa im, je sociopat? vychádzam z „Sociopatie je jedna z poruch osobnosti u člověka, která zapříčiňuje abnormální chování daného jedince vůči okolnímu prostředí. Tuto poruchu často způsobují špatné sociální vztahy, které jsou způsobeny například nepřizpůsobivostí či uvalením viny na okolí.“ Často to vidíme v akčných filmoch americkej produkcie ako boj jednotlivca voči danej komunite