kurec

Proč jsou Romové Češi?

Nejsem rasista, nicméně kdybych se narodil jako Rom a byl bych jediný ‚jiný‘ ve škole a v práci, tak to prostě rozděluje ty lidi. To je právě ten důvod, proč se lidu oddělují a vytvářejí se nové země (např. Irsko). Samozřejmě zločin může způsobit kdokoliv – i ten podnikatel, který úspěšně podniká už 10 let, má přítelkyni a s nikým v minulostí žádné problémy neměl. Nicméně kdyby v ČR žádní Romové nebyli, tak by se odstranila ta rasistická otázka, kterou nikdo nechce řešit.

Nejlepší odpověď
Dochy

A na co se vlastně ptáš? Občany ČR jsou Češi, Moraváci, Slováci, Maďaři, Slezané,… co extra máš proti Romům, Cikánům a dalším?

Další odpovědi

Romové postaru cikáni nejsou Češi, jsou to Indové nejnižší kasty, co se dostali do Evropy před tisíci lety jako přistěhovalci a odmítli se přizpůsobit evropské kultuře

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nedotknutel­n%C3%AD

led

Pri všeobecnom názve národnosti nezáleží na etnickom pôvode, ale od príslušnosti k danej oblasti, alebo štátu. Napríklad u Španiela rozlišujete, či je Bask, Maur, alebo Andalúzan? Rovnako ako aj v zahraničí nás mnohí považovali za Čechov, pretože sme prišli z Československa (to si iste mnohí, hlavne tí starší, pamätajú) bez ohľadu odkiaľ prichádzame
Ale vráťme sa do Strednej Európy. Napríklad mnohí ma tu posielate na Slovensko ako Slovenku, ale ja som „len naturalizovaná“ Slovenka českej národnosti. Príbuzní by takto mohli tvrdiť, že sú Rakúšania, Nemci, Poliaci, Slováci, Američania, Francúzi, či dokonca Austrálčania a podobne. Som teda Slovenka, alebo Češka? Je to naozaj dôležité pre život? To, že píšem hlavne po slovensky je následkom vyše 60 rokov na Slovensku. Rovnako je to aj s Rómskym etnikom. V priebehu stáročí mnohí splynuli s domácim etnikom a odlišuje ich nanajvýš fyzický zjav, nie myslenie a život.
Po roku 1993, po rozdelení Československa vznikla paradoxná situácia, pretože mnohí sa museli rozhodnúť, čie občianstvo príjmu, ak chcú ďalej pracovať a žiť tam, kde dlhé roky žijú a pracujú. Prirodzene, nebolo to u všetkých profesií, ale u mnohých štátnych rezortoch to bola podmienka zotrvania v práci.
U mnohých nepriamych potomkov Praotca Čecha ich prapôvodná etnická príslušnosť sa ani nedá zistiť, vzhľadom na neustále prijímanie a odovzdávanie rôznych génov počas cirkulácii obyvateľstva v priebehu tisícročí a stáročí.
Kto z vás môže potvrdiť, že je priamym potomkom rodičov starého Čecha?

Ametyst

Romové nejsou předmětem rasismu, ale jsou velký sociální problém. Prostě se chovají jako asociálové. Mnoho z nich v životě nepracovalo, a pracovat nebude, ale bílá většina je vychovávaná, aby se o tom nezmiňovala. 🙂 Dost na tom, že jim všechno platí, i svatby a pohřby. Oni jen chodí s účtenkami k proplacení na úřady. Vždycky měli nataženou ruku, ale povinnost žádnou.

iceT

Člověk může být jiný, ale stačí se snažit, abych vyvrátil předsudky a domněnky.
Ovšem u nás nejde ani tak moc o rasismus, ale o nespravedlnost v tom, jak stát těmto přispívá a oni toho hojně využívají, kdežto obyčejný Čech, když potřebuje podporu od státu, tak ani pořádně neví na co vše má nárok, ale oni to vědí.
Jako například kde vezmou prachy na dovolenou v Turecku pro 6-tičlennou rodinu? Z úspor asi těžko.