Deňulík

Proč někteří lidé odsuzují romy?Všichni nejsou zlí,někteří jsou slušní,starají se o děti,pracují atd.

Já jsem taky napůl romka a celkem mi vadí jak někteří lidé odsuzují lidi podle barvy pleti a nekoukají na to jaký je ten člověk uvnitř..
Doplňuji:
já jsem také na pul romka,chováme se slušně.Vím že většina romů je fakt zlá ,kradou,nadavají atd. Takovíma se ani nestíháme ale je jich víc nez tech hodných …bohužel :( vim že snima máte špatný skušenosti to já také ale ty slušné neodsuzujte …oni si nezaslouží pikat za jiný…

Nejlepší odpověď
anonym

Co s tím má společného barva pleti?
Já jsem víceméně romy bránil,do té doby,než přepadli mě,moji dceru a tetu.
Každého zvlášť.
Kdyby měli fialovou barvu,je mi to putna.
Ale – kecy jsou k ničemu,platí „ukázaná“.
Dnes na ně mám názor jako drtivá většina lidí.
Čímpak to tak asi může být?
Doplňuji:
Pro uklidnění:
Opékají si kanibalové cikána nad ohněm. Kolem jde policista a povídá:
„Proč s ním tak rychle točíte?“
Kuchař odpoví:
„Když s ním točíme pomalu, tak nám krade brambory!“

Další odpovědi
anonym

máte pravdu že všicni nejsou špatní najde se i poctivec,ale ruku na srdce romská populace je známá tím že raději budou stát řady na úřadech než jít pracovat,není to nic proti vám osobně,neznám vás,ale znám pár romů kteří bydlí kousek od nás a chválit je určitě nemůžu,nejen že se chovají vulgárně,tak ještě okrádají sousedy a nevadí jím to
Doplňuji:
nebojte nikdo vás tady neodsuzuje,tady je většinou mela kvůli bodům

anonym

Podle barvy pleti?To určitě ne,jen podle toho,jak se chovají.je pravdou že do člověka nevidíte,pokud je ten člověk slušný,tak to poznáte ihned.Barva pleti v tom nehraje žádnou roli.

Miroslavst

Máte zcela pravdu. Poznal jsem pár romů, kteří byli možná lepší než někteří jak říkají vy češi. Ale také jsem poznal pár romů, kteří byli pravý opak. bohužel těch špatných bylo víc. Pravdou je, že ti špatní kazí pověst těm dobrým.

iceT

Taky si myslím,že s barvou kůže to nemá co dělat,moje mamka měla za sousedy romskou rodinu a řeknu vám,že s nimi měla téměř peklo na zemi,v baráku naklizeno a před domem skoro skládku,pak se sousedka divila,že jsou v okolí krysy.Ale bylo toho víc,např.bylo pravidlem,že když jim ve 22 hodin přijela návštěva,tak o půlnoci začala diskotéka a nikdo nehleděl,že sestra musí ve čtyři ráno vstávat,a když se človek ohradil,tak se nehodil ani na hnůj a bylo mu řečeno však o co ti jde,malý decka nemáš a do práce nevstáváš.Nyní ta rodina je vystěhovaná,protože neplatili energii,a bydlí tam jiná,taky romská.
Takže se není čemu divit,že je většina lidí nemusí.

mojitek

Vy vite sama nejlip,ze naprosta vetsina tohoto etnika je takova jaka je.Mam velmi dobreho kamarada roma-chova se slusne,pracuje,ne­krade atd.. a ten kdyz vidi nejake romy jit,tak radsi prejde na druhy chodnik-proste pryc od nich-cim to asi bude? Vietnamci,cinani maji take jinou „barvu pleti a jsou totalne jiní nez -my“ ale proc se o nich nerika,ze kradou,jsou líní,zneuzivaji soc.davky,chovaji se vulgarne..atd??? Problem je ten,ze neprizpusobiví romove nehledaji chybu v sobe,ale vzdy v tech druhych…a jestli se toto nezmeni,tak vezte,ze to mensi procento tech slusnych na tyhle bude bohuzel doplacet.
Doplňuji:
Deňulík : řeknu Vam to takhle- pokud normalni clovek vidi cikana/roma tak ma rovnou pochybnosti prahnouci ze zkusenosti.Ale pokud se ukaze,ze dotycny je uplne normalni obcan pouze s „s odlisnou tzv.barvou pleti“ tak neni problem,ani ja s tim nemam problem..To mate tezke,nemuzete ale prece vinit slusne obcany z nejake predpojatosti,ra­sove nesnasenlivosti atd. kdyz pri zkusenostech s romy/cikany v 90% pripadech tezce narazili..

ten který je

Nikdo na barvu pleti nehledí,podívejte se jak lidé vnímají např.občany vietnamské národnosti.Jejich děti dosahují ve školách dobrých výsledků a slušného chování.Srovnejte to s dětmi cikánské národnosti.Nestavte se do role obětí.Musíte si udělat pořádek sami mezi sebou.

panenka

Já jsem se zatím setkala s cikánama na kterých mám tu nejhorší vzpomínku.Na koupališti mě ukradli malé rádio díky plavčíkovy jsem rádio dostala během 30 minut nazpět.A jednou když jsem si hrála s mojíma děckama na ulici tak jsem jim šla udělat pití a telefon jsem nechála na plynoměru pod časopisem.Zrovna šel cikán telefon mi vzal a rychle odešel moje dcera která ho vyděla mi řekla o koho šlo a kam šel tak jsem se za ním vydala a řekla jsem mu že jestli mi ho nevrátí tak zavolám policii.Mezi tím jsem zahlédla jeho mamku v autobuse takže mi bylo jasné kam jede tak jsem zavolala policii řekla co a jak a díky policii jsem měla telefon do půl hodinky nazpět.Takže nemám na nich žádné dobré vzpomínky.
Já všechny neodsuzuji máte naprostou pravdu že všichni nejsou stejní ale po zážítku který jsem s nimi měla se jim vyhýbám a nevšímám.

BEAES

Všichni rómové nejsou špatní, to je jasné, ale většina s nimi nemá dobré zkušenosti…

Zdroj: http://www.prvniz­pravy.cz/zpra­vy/z-domova/souziti-s-romy-je-problem-mysli-si-vetsina-cechu/

Mili @

Romové mě 2× okradli, Češi ještě ne…!
Takže co asi pro mě z toho vyplývá?!

jendahun

Přesně tak,jak to tady popisují. NENÍ TO O BARVĚ PLETI!Ta s tím nemá nic společného.

Radak

Podle barvy pleti? Co já bych za to dala, kdybych se někdy opálila! Romové mají krásnou pleť. Ale co si představují pod slovem charakter, to jsem dosud nepochopila – a nepochopím.

Elk

Samozřejmě, že je to problém, ale já mám takové dilema : kam se všichni cikáni, žijící u nás za komunistů poděli, když teď tu není ani jeden a kde se vzali romové, kteří tu předtím nebyli? Myslí si snad někdo, že když se jim bude říkat jinak, tak se něco změní?
Předse o nic nejde, jsme lidi a děláme dobré i špatné věci ať máme barvu jakoukoli.
Kdo rozhodne, zdali cikáni víc škodí gadžům, nebo obráceně anebo si vlastně škodíme už z principu? A vůbec, dá se najít východisko, když když někteří gadžové škodí všem a někteří cikáni sobě i bílým?
To je běh na dlouhou trať.