sesednizkola

Máte s cikány v České republice nějaké špatné zkušenosti?

Zajímají mě vaše špatné zkušenosti s cikány v České republice, pokud nějaké máte.

Nejlepší odpověď
anonym

Mé špatné zkušenosti se točí kolem let dospívání, kdy znám řadu případů šikany ze strany této menšiny. Jejich přítomnost ve třídách vždy měla naprosto stejný efekt. Šikanu, napadání mimo školu, atd … Naštěstí od těch dob jsem měl příležitost vybrat si bydlení daleko v dosahu cikánských ghet (rozuměj, levných městských bytů s regulovaným nájemným jakými jsou v Olomouci například velmi příhodně pojmenovaná ulice „černá cesta“) a musím zaklepat negativní zkušenosti se tím omezily na minimum. Vyhýbám se této skupině co to jen jde, a velmi se to osvědčilo. V oblasti kultury je třeba vyhýbat se levným akcím které jsou jejich doménou … díky tomu s nimi nemám problém.

Další odpovědi
Kepler

Bohužel nějací poslední dobou žijí v mé blízkosti a pomalu se ze mně stává rasista. Jsou bezohlední, divocí a hluční a já mám rád klid. Loni si udělali svatbu u baráku. Stoly venku, cikánští muzikanti, to bylo fajn. Ale o půlnoci začala nějaká ožralá cikánka přemožená rasovým porozuměním volat: „Máme vás ráááádííí!“ Načež z oken se málem sborově ozývalo: „Jděte do pr*eléééé!!“

zjentek

Jejich útočné pohledy, pohyby, útočná artikulace, gestikulace a zjevně útočné smýšlení ve mne vyvolá přiměřenou reakci. Takové střety končí téměř vždy špatnou zkušeností, i když se nikomu nic nestane, což se se mnou stává málokdy.

anonym

Osobně s cikány špatné zkušenosti nemám,ale státy jako KANADA nebo VELKÁ BRITÁNIE má snima špatné zkušenosti dodnes,chtělo by cikány poslat do SAUDSKÉ ARÁBIE nebo SAE nebo i AUSTRÁLIE aby zkusili spravněj státní výchovnej a pracovní systém!