escibe

Proč jsou Češi takový rasisti??

Proč jsou Češi takový rasisti?? Jezdím jinde po světě ale s něčím takovým se tam nesetkávám. Cizinec je zde pomalu parazit.
Doplňuji:
Mě stačí číst diskuze typu popálená Natálka, jako by lidi ani nevěděli že píšou o malém dítěti. Že se o tom moc píše. Musí se o tom psát aby se to nedělo!!!
http://www.no­vinky.cz/disku­se?id=271738&ar­ticleId=/doma­ci/262354-exekuce-na-dum-natalky-konci-divku-nyni-ceka-dalsi-operace.html&sec­tionId=8

Nejlepší odpověď
Rocker

Všichni nejsou rasisti.Mě třeba cizinci vůbec nevadí,ale vadí mi někteří hnědočeši.Znám i slušné,proti těm nic nemám,ale máme jich tady v okolí dost,a když vidím,co předvádějí a prochází jím to…Ale to snad není rasismus,ne?

Další odpovědi
anonym

Pokud jsou Češi rasisti,tak proto,že tu žije moc nepřizpůsobivých cikánů,kterým projdou věci,co druhým ne.Ostatní mi jsou fuk.Ale je pravda,že Češi jsou dost xenofóbní.Byli jsme tu zavření a ve světě se vesele migrovalo a teď jsme otevření a migruje se i k nám a spoustě lidí se to nelíbí.Ale to je asi tak všechno co s tím můžou dělat…:D

briketka10

mě nikdy cikáni nevadili, ale teď se k nám do dvora přistěhovali a bydlí tu skoro tři roky tak je nesnáším všechny, je tady nahlášená jedna rodina o jedné ženě, dceři a synovi, sjede se sem vždy celá tlupa, rodiny, devět nebo deset dětí a od jara do podzimu tady řáděj řvou, pohazují papírky, dělají nepořádek, nesbírají nic, neuklízí, do mé popelnice, když mi ji popeláři vyvezou, tak si klidně dají své odpadky, kolikrát už tu byla policie, kvůli různým potyčkám sousedku kopal malej cikán do břicha, souseda napadli nožem, nikdo ty děti nevychovává, jsou drzý no nesnášíme je tady všichni, máme strach jít večer na zastávku nebo z ní kolikrát už nám vyhrožovali..

když moje mamka chodila do práce tak seděla na zahrádce a šla je slušně poprosit, aby se utišili a oni se jí ještě vysmáli do očí a proč do tý práce chodíte ? to byste měli slyšet jak to říkali mamce bylo 67 roků hulváti na podpoře..

anonym

Já bych řekl, že jsou rasisti jen k jedné skupině obyvatel.Ještě jsem nezažil, že by byly vedeny rasové ůtoky na Vietnamce, Ukrajince,Číňany či jiné národnostní skupiny, kteří u nás žijí.Ale jsou vedeny jen na Romy.A proč?Vidíš to sám(a).Nejenže se oni nechtějí přizpůsobit našemu způsobu života, ale ještě nám ho znepříjemňují.A na druhou stranu, mají větší privilegija než bílý občan naší vlasti.
Za komunistů takový rasismus neexistoval, protože všichni museli pracovat a komunisti nestrpěli aby někdo nepracoval a bral nějaké peníze zadarmo.Kdo nepracoval, neměl nárok ani na dětské přídavky a po x zameškaných směnách šel do basy za příživnictví.

iceT

Nejsem rasista,jen mi vadí Romové.Také s nimi mám své zkušenosti i moje mamka.Nemyslím si,že by ostatní Češi byli rasisti,ale když je vidět,jak jim prochází vše,co by nám neprošlo,tak se lidi prostě budou rozčilovat.A teď nejde jen o ten jeden konkrétní případ,ono by se toho našlo mnohem víc.Případ malé Natálie je sice smutný,malé děcko za nic nemůže,ale těm diskutérům prostě nejde do hlavy,že pokud by Čech měl přijít o dům kvůli nezaplacenému dluhu,tak za něj nikdo nic nezaplatí ani mu dluh nikdo neodpustí,ale v tomhle případě to možné je.Tak jaký rasismus,když bílá žena s dětmi mnohdy ani neví na co nárok má a na co ne,ale oni vědí a umějí si to vydupat,doma mají naklizeno,že ze země můžete jíst a před barákem skládku a krysy.Za Čechy se považují,česky neumí,ale hlavně že znají slovo „dyskrimynácija“ a jeho význam.
Ostatní cizinci,pokud to nejsou nějací mafiáni,chodí normálně do práce,vychovávají svoje děti a posílají je do školy.
Kdybychom byli rasisti,myslíte,že by třetina národa chodila k vietnamským obchodníkům nakupovat a jíst,když alespoň u nás ve městě je na každém rohu asijské bistro,a pokaždé,když tam vlezu,tak je plno?Nemyslím si.I když prodávají šunty a boty a oblečení vydrží tak jednu sezonu,tak pořád mají narváno.

aramah

To jsem nevěděla že co Čech to rasista.

To že nesnáším cikáni ze mne nedělá rasistu. :((
Souseda taky nemusím,a není to cikán.

mosoj

Ano máš přes všechnu kontroverzi pravdu!
Češi jsou rasisti, nenávidí i staré lidi a to je také rasismus ! To se hned tak ve světě nevidí !
A pro pravdu se lidé nejvíc zlobí.
Ubohé argumenty typu " nejsem rasista, jen mně vadí ten , ten a ten … "

Také jeden z důvodů proč jsme tam kde jsme.

mojitek

Vážně?
A proto je tady na každým rohu minimarket Tien Huo-já nimluvit česki?
A proto je mužská část ukrajinskýho národa na „návštěvě“ tady? A o jiných snědých „cizincích“ ani nemluvě..

Drap

Nemyslím si to. Ba naopak myslím, že se chováme k menšinám tolerantně, pokud oni respektují naše zákony a zvyklosti. Samozřejmě, všude jsou vyjímky. U nás se hlavně o tom moc kecá a spíše je zde upřednosťován rasismus na ruby.
Zveme si poradce na národnostní menšiny, třeba z USA a přitom tam jerště v sedumdesátých létech měli například tramvaje zvláště pro bílé a zvláště pro barevné. Myslím, že jsme i v této otázce byli někdy až moc demokratičtí. Taky to vidíme kolem sebe. Nejsem rasista, ale když vidím proti sobě tlupu přičmoudlých, tak pokud to jde, tak přejdu na druhou stranu.

Damiana

Ano, souhlasím. Jestli nenávidět Cikány znamená být rasistou, tak je mi to označení šumák, protože pak jsou rasisty i oni. Jak se chovají k nám, parazitují na naší zemi a drze si berou to, na co by nikdy neměli mít nárok – to je normální? Kdo by se na to vydržel dívat, proboha? Každému troubovi, který si jen trochu (a obvykle dost pokrytecky) myslí, že všichni cikáni nejsou stejní, bych skutečně přála, aby je zažil v plné parádě a na vlastní kůži.
Viděl(a) jste dnes zprávy? V mosteckém Chanově zase pobodal cikánský mladík policistu a ještě ho vyhodil z okna…
K otázce rasismu jako takové. Nevím, kam cestujete, ale já osobně mám projetý skoro celý svět. A asi si moc špatně všímáte chování lidí. Je to všude stejné, záleží na tom, jak moc se do této problematiky chcete ponořit.
Btw, mám takovou zkušenost, že obvykle nejvíc o rasismu vykřikují ti, kteří mají nějakého toho cikána nasazeného v rodině a potřebují sami před sebou, tím, že dají světu najevo, jak je rasismus děsný, uchlácholit vlastní pocit vnitřního odporu…

ten který je

Vy jste od poldů že chcete provokovat?

jendahun

Asi jezdíte jen do bezpečných oblastí a spíte v luxusních hotelech a čtvrtích,protože ten rasismus je všude,i v té USA.Vy to prostě jen nechcete vidět.Navštivte nějakou čtvrť v USA osídlenou afroameričany,nebo portorikánci.Za­jeďte do nějaké arabské země a vychvalujte Ježíše,případně si vemte sebou ženu v bikinách.Tam všude je rasismus,jenom se dobře maskuje a projevuje navenek jinak.V některých zemích Afriky vás taky asi přetáhnou klackem po hlavě na uvítanou jenom proto,že jste poněkud pobledlý.To co Romové provádějí vůči nám,to není rasismus?Vzpa­matuj se…

terry

Všude jsou lidi takový a jinaký.
Rasisti jsou i iinde. A tady také někdo je a jiný není.

nnn1

Já spíž naopak – vadí mi rasizmus a to, když někdo říká špatné věci o Romech – někteří jsou sice „divočejší“, ale rozhodně ne všichni. Všude se najdou jak černé, tak bílé ovce – a nezáleží na tom, zda jde o Roma či Čecha (nebo Vietnamce, Afričana..).
Např. u nás máme víc Českých známích kriminálníků a ne Romů (a vadí mi když se jednou za čas objeví nějaký Rom ve zprávách a hned všichni říkají jak jsou špatní – na to že je mnoho mnohem horších Čechů se zapomene (dala bych sem rozzuřeného smajlíka, kdyby zde byly)).

mojitek

ad Escibe : ale v každé diskuzi se objeví nějací primitivní nevyrovnaní dementi.Rozhodně nemůžete paušalizovat že „Češi jsou rasisti“,přece­.Kolektivní vina neexistuje,já jsem taky čech a rasista rozhodně nejsem.Ale podle Vás jsem nebo jak to máme MY brát?Jinak ono stačí když přejedete hranice směr Dresden a už vás staví nějakej polizei Simír jenom proto že máte českou spz..