Avatar uživatele
kurec

Proč jsou Češi tak proti rouškám a respirátorům?

Jejich hlavní argument proti je, že jim to vadí v dýchání. Avšak já v tom vidím zrovna v zimě velikou výhodu – není tak zima na spodní část obličeje a zrovna šance na chycení chřipky nebo rýmečky (POZOR, TATO NEMOC SKOLILA NEJEDNOHO CHLAPA!) je x krát menší.

Zajímavá 0 před 1005 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Když mají Češi (i jiné národy, viz Obamovy narozeniny) před očima výrobce pravidel, kteří je viditelně porušují, pro ně nic neplatí, a ještě se u toho nechají vyfotit, není divu. Dvojí metr je špatná věc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Ten kdo uvažuje se zdravým rozumem si třeba zanadává, ale neprotestuje, protože uzná, že to je třeba. Ti co jen papouškují nějaké hlupáky, aniž si projdou argumenty, pak protestují. Každý by si měl sám zhodnotit co je pro něj dobré a v zájmu jeho zdraví, bez ohledu na to, jak se chová ten druhý (ať má jakékoli postavení). Vymlouvat se na to, že někdo z vlády se někde nějak zachoval, je trapné a krátkozraké. Každý má odpovědnost za svou osobu.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Češi jsou stejní odpůrci roušek , respirátorů a nařízení proti covidu, stejně jako v jiných zemích, možná jsou i mírnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Já jsem zjistil, že respirátor velmi dobře brání pasivnímu kouření, takže pokud stojím ve frontě vedle nějakého špinavého kuřáka, tak se mi to nedostává do plic. Za mě palec nahoru!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Já výhodu v zimě neshledávám. Mám zamlžené brýle. V mrazech hrozí omrzliny :) Češi bývají v zásadě proti každému nařízení, změně….
Celodenní/něko­likahodinové nošení roušek snižuje imunitu. Zplodiny mají při výdechu „odejít“. ne se vdechovat zpět. Mnohým lidem se skutečně špatně dýchá.
Pediatři a ortopedi tvrdí, že se zhoršil stav páteře u dětí. Přibylo spinálních obtíží. Rouškou chráníme hlavně ty kolem sebe (před naší rýmou, našimi viry), když jsme ohleduplní.
Účinnost a počáteční „nadšení z této ochrany“ je odborníky stále diskutována, zpochybňována. Průměrný Čech má tyto informace, je to další z důvodů, proč roušku/respirátor odmítá ;D
U našich sousedů se plošně ústa a nos zakrývat již nemusí (obchody, veřejná místa). Možná respektují, na nátlak svých občanů jejich práva a nepříliš opodstatněnou účinnost této ochrany. Nevyžadují ani testy v bazénu aj.
.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Lidé jsou ovce, Jedni nosí roušku a druzí ne. Navzájem se potom obě skupiny lidí obviňují kdo je větší ovce.
Vždy když se nějakému národu moc dařilo, tak je potom smetl nějaký mor nebo jiná ošklivá nemoc, která se šířila velmi rychle a daleké vzdálenosti.
Člověk by si řekl, že se lidé poučí ale není tomu tak. Lidé jsou stejně hloupý a naivní jako byli před 2000 lety

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smack

Protože vláda z nás dělá blbce a ovládá jak ovečky.

Upravil/a: Smack

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Neguš

Existuje hodně argumentů,že roušky a respirátory většinou škodí(až na výjimky v lékař.prostře­dí).Na netu dostatek zdrojů,které o tom svědčí,je třeba hledat !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Vidím ještě jeden důvod: Pamatujete doby, kdy vláda nebyla schopna zajistit nic a roušky si šili lidé? (Za to tu vládu zas nekritizuju, jen konstatuju). Lidé byli nadšení že něco mohou udělat. Pak vláda nařídila roušky (koupit použít vyhodit) a poté respirátory (koupit ještě dráž, použít a vyhodit ještě dříve), nebo nanohadry (koupit za šílené prachy a zbytek – no nevím, já s tím zkušenosti nemám). I tohle lidi z části odradilo a nasměrovalo proti vládě.

Dlouhodobě si myslím, že vláda v podobné situaci by měla lidi vést, povzbuzovat, stmelovat, aktuální situaci a potřeby vysvětlovat. Naše vláda nařizuje, dělá ptákoviny (sami ministři porušují nařízení která vydali), trestá a lidi rozděluje ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Marty Koller

Smack, přesně👍Už aby konečně skončili parchanti

před 1003 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

da ny: které sousedy máš na mysli? Severní?

před 1005 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Omlouvám se za překlep (oči nefungují, jak by mohly). V Karlovarském kra­ji.

před 1004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

Žiji v bývaklých Sudetech ;)

před 1004 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

To je zajímavé, jestli tedy jde vrchnosti o naše zdraví, jak si ti přemýšliví ovčané stále myslí, že nepadlo ani slovo o cíleném budování imunity. Prý zdravý rozum? 🙂

před 1005 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Reezo – jestli ty se cítíš být ovcí, je to tvoje věc. Já používám rozum.

před 1005 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek