Avatar uživatele
dust8

„Respirátor vydrží jen osm hodin, lidé to nebudou dodržovat, varují lékaři.“ Jak to vidíte Vy?

Zdroj: https://cnn.i­prima.cz/hazard-se-zdravim-respirator-vydrzi-jen-osm-hodin-lide-to-nebudou-dodrzovat-19494

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1197 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nejsem v něm 8 hodin, sundám jej, dám do sáčku a použiji znova. To mně doporučil magistr v lékárně.

Navíc si respirátor vystříkám grepovou tinkturou. Dá se použít jako desinfekce na kůži, na rány atd.

Existují i respirátory s vyšší ochranou – tzv. nanorespirátory. Jsou pro opakované použití.

--
Je pravda, že mnozí jedinci jsou neukáznění, roušky ani respirátory neřeší. Nechrání své zdraví ani svých blízkých.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

A proč si mám myslet, že respirátor vydrží 8 hodin? Ten můj mě ÚSPĚŠNĚ chrání několik měsíců, vždy při nákupech v různých krámech s potravinami (k tomu je primárně určen, důvod chodit jinam nemám) a musím zaklepat – zatím NIKDY NESELHAL! A dokonce vypadá jako nový, je stále voňavý a čistý, protože jsem při nákupu volil správnou barvu a odstím a hlavně nejsem čuňato. Zdroj: ZKUŠENOST!!!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Podobně To nařízení respirátorů je pěkná ptákovina. Lid budou ještě víc nasrštvaný a obecně s dodržováním všech opatření to půjde čím dál víc do kopru. Snažit se lidi nutit zákazy a pokutami je blbost. To se dá tam, kde má nařízení jednoznačnou a nezvyklatelnou podporu většiny, takže pak společnost ustojí rejpání několika co budou proti. Ale pokud už jasně podpora společnosti není tak za chvíli budou švejkovat všichni. Žena si včera zkusila respirátor, zkonstatovala že se v tom nedá dýchat několik hodin v kuse a začla vymýšlet jak vytvarovat ten plíšek aby se dýchat dalo. Důsledek: Z povinnosti zřejmě respirátor bude mít nasazen, nikdo na první pohled nic nepozná, účinnost bude o hodně nižší než u běžného šitého hadru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Stejně jako ti lékaři

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mr. Marek

Že už to nemá smysl číst. Co si přečteš je do pár minut vyvráceno. Prostě každý má na to názor, můj je takový, že někdo to dodržovat bude, někdo ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Lidi nenosí respirátor 8 hodin. A Češi to dodržovat nebudou, nehledě na vlastnosti respirátoru. Postsovětská mentalita, strach z EU a Havla, označování roušek za “rdoušky” a mávání českou vlajkou. Proto jsme best in covid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Stejně jako s rouškou. Tu jednu mám v kapse už od října a stále mne účinně chrání. Před pokutami, k ničemu jinému dobrá není.

Upravil/a: dubraro

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Vidím to stejně, jako lékaři. Filtrační hmota má danou životnost a regenerovat se nedá. Kdyby to bylo možné, určitě by výrobce zveřejnil postup. Vzhledem k cenám to lidé nebudou dodržovat a je otázkou, jaké to bude mít následky. Osobně bych si použitý náhubek na obličej nedal. Dokud mi nepříjdou respirátory z Číny za 3 Kč, budu dál používat chirurgické roušky. Poslední opatření považuji za nedostatečně odborně podložená, proto je budu dodržovat jen formálně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukáš Rusek

Já jsem odmítač respirátorů protože nejsou určeny k chránění před viry. Nanorespirátor to je něco jiného. Já nosim nanoroušku a jsem spokojenej.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek