zvonisek

Proč je máslo u nás tak drahé, zatímco v Británie je české máslo levnější?

Jak je možné, že v Británii je o tolik levnější české máslo?

Nejlepší odpověď
annas

Proč máslo u nás stojí tolik, kolik stojí, si můžete přečíst v odkazu.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=cena%20m%C3%A1­sla

Velká Británie – nový dotaz, který zde nebyl.

"V některých britských prodejnách se prodává máslo z České republiky za polovinu ceny, kterou zaplatí lidé u nás. Například máslo značky Olma koupí Britové někde i za 30 korun. Podle Ministerstva zemědělství (MZe) je to z toho důvodu, že se prodejny v Anglii nesnaží na másle tolik vydělat.

V České republice se průměrná cena másla pohybuje okolo 55korun, ale v některých prodejnách se vyšplhala až k 80 korunám. Podle Ministerstva zemědělství si vysokou cenu určili obchodníci.

„Pokud je v Anglii máslo levnější, je to z toho důvodu, že na něm prodejna nemá potřebu tolik vydělávat,“ vysvětlila tisková mluvčí Ministerstva zemědělství Markéta Ježková. „Nemůžeme obchodním řetězcům cenu určit. Máslo je drahé z toho důvodu, že si na něm prodejna nastavila tak vysokou marži,“ dodala Ježková."

http://tn.nova.cz/

Proč nevydělat na másle, když je o ně zájem? Zisk je zisk, kdo chce jíst máslo, ať za ně platí. Je to jen charakter českého povahy?

Další odpovědi
da ny

V UK je másla dostatek (stejně jako krav na mléko) i irského. Možná ještě není dostatečně vymezeno dovozní clo z EU…
Je to uměle vyvolané. Pokud je po nějakém zboží poptávka a je ho „nedostatek“, využije toho neviditelná ruka trhu (prvovýroba, výrobci a hlavně obchodníci).
V UK platil též zákaz reklam některých firem v TV (proč asi?) V USA pokuta, za klamavou reklamu…:
http://www.da­none.cz/:

Jak uvádí annas, vysoké přirážky řetězců… v UK jsou třeba majitelé skromnější 😁
Ještě před nedávnem český zemědělec lil nadbytečné mléko na pole…
A pak, snadno se prodávají výrobky typu Rama, Flora, Hera a jiné pokrmové tuky...... jsou levné…
I u sousedů se zvedla cena másla (kolem 50 Kč v Německu):
.cz/zpravy/431950-cena-masla-stoupa-vyplati-se-nakoupit-u-sousedu-prehled/
https://globe24­.cz/domov/35542-proc-je-maslo-tak-drahe-a-proc-ho-v-nemecku-koupite-levneji

Mc Merkurion

… je tady málo dotazů na toto téma? … podle mne je toto již několikátý opakující dotaz, a aspiruje na smazání, to si sakra nemůžeš přečist minulé odpovědi, nebaví mne psát to sem furt dokola!!!!

… a jinak, abych ti odpověděl: … je to proto, že angličani české máslo nepovažují za kvalitní: „…Za dražší značky zaplatí Angličané přibližně 80 Kč.“ ( http://tn.nova­.cz/clanek/ma­rek-porovnal-cenu-masla-v-anglii-ceske-stoji-temer-polovinu.html ) … chce to si přečíst celý článek, a pak se holt nedivit, že něco, co jiní považují za kšunt srovnávat …

Smlouvyzdarm

Až ho někteří …. nebudou kupovat do zásoby na dva roky jen proto, že v Blesku a na Nově říkali, že bude ještě dražší….. Tak si obchodníci můžou ty své hromady másla strčit do … nebo prostě zlevnit. Řešení je jednoduché – prostě to nekupujme. Navíc to co dnes kupujete v akcích je zpravidla nějaký šit z Polska. Každý je přece více či méně schopen snížit jeho spotřebu. A jak to kolem sebe slyším, že se jako všichni předzásobili, tak si myslím, že o něj v prosinci zase taková bitka nebude. U nás budeme dělat hlavně takové cukroví, abychom ho potřebovali co nejméně…... Prostě jsme blbci a tak ho máme třeba i za osmdesát….

marci1

České máslo se ve Velké Británii prodává v českých obchodech. Češi jej hromadně neskupují a obchody na něm nechtějí vydělávat. Reálná cena másla je 45 Kč a jelikož si ho lidé nakupují do zásoby, cena nadále vzrůstá.
Loni byl nadbytek mléka, EU dotovala jeho nevyrábění a zemědělci pěstují lány řepky. Máslo se i vyváží do Austrálie, USA i Číny. 🙂
http://www.kur­zy.cz/tema/4233294­.html
https://www.re­flex.cz/clanek/ve­da/81470/trh-za-komunismu-a-nyni-maslo-je-v-soucasnosti-nejlevnejsi-v-nasich-dejinach.html

wendyX

Na tohle se tu raději neptej! Nedávno jsem položil podobný dotaz a jak jsem zjistil z některých ‚odpovědí‘- jsou tady i lidé, kterým je úplně jedno, zda máslo stojí šedesát korun…nebo stovku!! 😁