Avatar uživatele
Boy 13

Proč je tak drahé?

Proč je máslo v posledních měsících tak drahé?

Zajímavá 0 před 2399 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

A jak drahé?

Kostka je levnější než balíček cigaret a častokrát lidem vydrží ještě déle, než krabička těch cigaret.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Drahé je to především proto, protože lidé nedají jasně najevo svůj nezájem o tuto komoditu za tyto peníze.

Ono kdyby se to začlo hromadit ve skladech, tak nakonec také slevní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Jak pro koho, kdy je mzda okolo 28 tisíc, tak to není tak nejhorší

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… už se to tu několikrát řešilo, nemíním se furt opakovat, jestliže někdo není schopen pročíst pár dní staré odpovědi, nehledě na to, že je toho plnej internet, připadá mi to pak tak, že si někdo z nás dělá akorát srandu …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Možná příčina:
Touha po másle (a zdraví),, hloupé kroky EU, krávy jen na maso.........
https://ekono­mika.idnes.cz/mas­lo-cena-komentar-ales-michl-revoluce-fc2-/ekonomika.as­px?c=A170717_2339025_e­konomika_rts

Za byt 1+2 jsem před r. 1989 zaplatila 460 Kčs (vodnéxstočné, SV, TUV, odpadky aj.), včetně elektřiny, plynu a zákonných koncesionářských poplatků. Nyní mne stejný byt v OV stojí 6 500 K/měs.č.
Pokud by cena másla „vyběhla“ , pro mne stejně, jako poplatky za bydlení, stálo by několik let 140 Kč..... ;)
Za tehdejší plat jsem si mohla koupit každý měsíc 370 ks 250g másel (á 10 Kčs).
Nyní, při ceně másta 60 Kč (kolem Vánoc asi 80 Kč), bych si z důchodi koupila sotva polovinu…Abych byla na stejné úrovni, můj důchod by musel činit 22 200 Kč 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

protože pokud zdražujete a lidé na to reagují tím že zdražený produkt tím víc nakupují je to přesný opak toho co by měli dělat a pro obchodníka je to paradoxně jasný signál k tomu že by měl zdražovat ještě víc. Na vině je tedy nelogické chování spotřebitele.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
independent

To neřeš, prostě si ho kup v zahraničí.

před 2399 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek