Avatar uživatele
Bronzový

Proč jsou drahé kameny drahé? Co obsahují tak vzácného?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Neobsahují nic vzácného. Jejich cenu tvoří jenom ten fakt, že se v přírodě nacházejí velice málo a uměle v podobné velikosti a kvalitě je neumíme vyrobit. Obdobná situace je třeba i u perel , zlata, a podobných věcí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Drahé kameny jsou věc, kterou lidstvo miluje prakticky od počátku věků. Tento velmi pozitivní vztah ke drahým kamenům má celou řadu příčin a jednou z těchto příčin je bezpochyby jejich krása. To je skutečně velmi podstatné, i dnes existuje celá řada velmi drahých prvků a kamenů, které třeba jsou velmi potřebné v moderní elektronice, ale jako drahý kámen byste je neoznačili. Je to samozřejmě díky tomu, že nejsou krásné. Jedním z důvodů, proč jsou tyto kameny tedy tak oblíbené, je jejich krása. Právě kombinace krásy a vzácnosti, má za následek, že jsou to kameny drahé a ne levné. V minulosti, kdy lidi nevěděli odkud kameny pocházejí je navíc považovali často za něco nadpozemského původu, něco, o co dokonce může mít různé magické schopnosti. I dnes se najdou lidé, kteří věří, že některé drahé kameny mají třeba léčivou moc. Dnes se budeme věnovat tomu, že drahé kameny se v jedné věci velmi podobají zlatu a to v tom, že jsou drahé kameny skvělá investice.
Někdo o investicích do drahých kamenů píše jako o netradiční investici, já však tento názor nesdílím. Jako tradiční investice se dnes berou investice do komodit, do akcií, dluhopisů a podobně. To jsou však mnohem modernější druhy investicí než jsou právě drahé kameny. Vždyť do drahých kamenů lidé investují už minimálně několik tisíc let, proto si myslím, že když investujete do drahých kamenů, jedná se ve skutečnosti o velmi tradiční investici.
Asi nejčastěji se jako investiční drahý kámen bere diamant. O diamantech jsem tady webu samozřejmě psali již dávno a to v tomto příspěvku.
Když tedy chcete brát drahé kameny jako investici a vybere si právě diamant, pak musíte vědět, co je vlastně na diamantech tak důležité. Obecně se dá říct, že investiční diamanty a šperkařské diamanty jsou prakticky jedna skupina, u které jsou důležité tyto čtyři hlavní vlastnosti.
První vlastností, která určuje cennost diamantů je čistota.
Druhou je potom brus diamantů.
Třetí vlastností je samozřejmě váha.
Poslední vlastnost, která určuje cenu diamantu je barva.
Diamanty které všechny tyto vlastnosti mají je v přírodě poměrně velmi těžké najít, tím pádem je jejich těžba velmi náročná, protože jsou velmi vzácné. Z toho důvodu patří právě diamanty k tak drahým kamenům, že se hodí na investice. Samozřejmě, že diamanty nejsou jediné drahé kameny, které se hodí na investování, ale investiční diamanty, jsou skutečně nejznámější.
Klasické investiční diamanty mají kulatý brus, jsou čisté a mají bílou barvu.
Proč lidé do těchto drahých kamenů tak rádi investují? Drahé kameny mají totiž řadu výhod, v tomto případě diamanty. Jsou velmi lehce přenositelné, nemusí se nikde registrovat. Hodnota investičních diamantů. roste tempem více než tři procenta za rok, navíc je diamanty velmi těžké zničit. Investice do drahých kamenů je tedy něco, co je vhodné hlavně pro více konzervativní investory. Prostě pokud hledáte něco, jehož cena se stále zvětšuje i když mírně a nehrozí, že by to někdy ztratilo svou hodnotu, pak investujte do diamantů , je to skutečně jedna z těch nejjistějších investic. Diamanty jsou skutečně skoro věčné a každý má tyto drahé kameny rád, obzvláště samozřejmě ženy, to je jasné a nikdo se nad tím nepozastavuje. Každý přece ví, že diamanty jsou nejlepším přítelem dívek. Svět diamantů navíc nyní na světě ovládají pouze dvě společnosti a tak si můžete být skoro jistí, že kvůli konkurenčnímu boji nebude cena těchto drahých kamenů klesat.
Pokud jste tedy spíše konzervativní investor a hledáte bezpečný přístav v turbulentních dobách krizových a pokrizových, pak hledejte drahé kameny, jistě to bude velmi dobrá investice, které nebudete litovat. Je však lepší o této investici vždycky uvažovat jako o investici dlouhodobé. (Net)
-------------
Dost dlouhé,co? Ale vyčerpávající.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4539
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2529
Zlatý briketka10 2329
Zlatý annas 1892
Zlatý quentos 1578
Zlatý iceT 1530
Zlatý tom004 1522
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1443

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.