Kelt

Proč Excel na telefonu nefunguje jako Excel v PC?

Mám WPS OFFice, kde mám možnost výběru souborů. Vybral jsem si ten s označelním xls, což by měl být Excel. Je to tabulkový editor, do kterého se dá psát. Nevím proč jsou zde funkce jako volba barev, ale není zde možnost uspořádat data podle velikosti nebo podle abecedy. Stahovat Excel se mi nechce, tyto základní funkce by měl umět každý tabulkový editor, Nevíte, kde je chyba? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Edison

Excel je produkt microsoftu. Podle toho taky funguje. Co je WPS office netuším, ale chtít aby to fungovalo stejně mi přijde pošetilé. Nemluvě o tom, že je třeba si uvědomit rozdíly mezi free a placenými produkty… Co chcete, proboha, zadarmo??? Snad ne, aby to fungovalo???

Další odpovědi
Roman71

Nutno poznamenat, že WPS Office nepochází z „dílny“ Microsoftu, takže rozhodně nebude plnohodnotnou mobilní aplikací pro XLS soubory (ostatní dokumenty nevyjímaje). Také je potřeba si uvědomit, že platforma Android má svá omezení a nelze ji srovnávat s operačním systémem pro počítače.

Mc Merkurion

… mezi pc a mobilem je rozdíl, nejen ve velikosti displeje, takže se nediv, že nefunguje plnohodnotně, mimochodem, píšou to u toho, alespoň, když jsem si ho stahoval a instaloval, byl jsem o tom informován …
… a hlavně (nevím jestli se něco změnilo) člověk musel být online …
https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=cn­.wps.moffice_en­g&hl=cs …

Arne1

Asi proto, že v mobilu nemáš Excel ale jen nějaké udělátko.

Dochy

Hele mícháš dohromady hrušky s jabkama a pak se divíš že hruška nechutná jako jablko. WPS Office není EXCEL, takže tvrdit „Excel na telefonu…“ je blbost. Pokud bys měl skutečně na telefonu aplikace MS Excel (a existuje i pro androida) pak by to bylo o něčem jiném – přestože pravděpodobně ta mobilní verze excelu bude mít oproti PC verzi nějaká omezení. Jinak z trochu slušnějších náhrad za excel existují google doc (webové, vyžadují být online), open office-libre office (jsou pro PC, nevím jak jsou na tom s mobily)
Rozhodně Edisonova hláška „co chcete zadarmo“ je trochu výkřik do tmy. Ty open office a libre office jsou pro pc zdarma a docela dobré.

klob1

Možná jestli jsi nekoupil nový mobil. Pravda je, že co byl mobil před tím a starší android asi 4? Tak Excel a vše podobné fungovalo v pohodě, jenže pak muselo se koupit nový mobil a tam android nějaký poslední asi 7? Tak také je to nějaké na nic a to je pro systém s ním.
Ale ty používáš něco jiného jak čtu, takže v tom neporadím.
Jinak vše je přece o byznyse, ne jako to bylo dříve, koupil se program nebyl drahý a vše fungovalo stále. Dnes se koupií program za moc peněz a je to jen na chvilku pak znovu si to zaplať. Pokud to máš zadáčo, vždy v tom něco je a něco to obnáší. Nejsme v minulosti, ale v přítomnosti a uvidí se, co bude v budoucnosti.
Pak vše potřebuje mít své. Nebudeš dávat benzín do nafťáku a naftu do benzínového auta.
Jestli to nepotřebuje ještě nějakou podporu formátu? Já také musím, PC vs. Mobil to formátovat, aby to trochu šlo. Jinak se mi to nebude zobrazovat a bude to blbnout. Bohužel nevím proč, ale vždy se mi to spojí se stránkami výrobce a pak se to sladí. A jde to.

Mp2

Možná příčina tu je..
A to ta, že máš Android nebo iOS..

Já si na ploše svojí Lumie 950 s Windows Phone 10 otevřu Excel… Funguje naprosto normalné…
Pokud chci, připojím se na bezdrátový monitor s klávesnici a myší a mám plnohodnotný PC s Win10…
Zobrazení je naprosto totožné..

Všechny funkce běží …
Jde o to, že používáš nějákou Androidackou kopii, která nic neumí..

GOOGLE nabizel nejakou online verzi.. Nevím, jestli to funguje i na mobilech..

anonym

protože mobilní verze je primárně určena k prohlížení a jen velmi ojediněle k editacím. Editace jsou sice možné ale předpokládá se že pro komplikovanější zásahy si prostě otevřete tabulkový procesor na PC, třeba ten WPS office který má i velmi vyspělou PC verzi kde už to řazení velmi snadno změníte.

Hlášky typu co je zdarma nemůže být kvalitní naprosto ignorujte, to jsou jen bláboly. Samozřejmě důvod v odlišné funkčnosti verze mobilní a verze PC je orientace primárně na prohlížežení v terénu na mobilním zařízení a plnohodnotná funkčnost na běžném desktopu.

Edison

Dochy, poněkud si protiřečíš. Už podle Tvého hodnocení „DOCELA“ dobré jasně říká, že to asi není totéž, jako EXCEL, žejo… A mohu z mnoha zkušeností říct, že cokoli složitějšího se udělá v OO-LO v MS nikdy NEFUNGUJE 100%. Nejmenším, ale nejčastějším, problémem je, že dokument vytvořený v MS, poeditovaný v OO zásadně rozbije formátování steánek!! Co je zadarmo NIKDY nemůže fungovat jako plnohodnotný produkt. Protože NIKDO nedělá nic ZADARMO… A to nemluvím o podporách, aktualizacích a dalším a dalším. A netýká se to jen produktů MS, nebo programů vůbec.

Dochy

Ale mluvíš o tom „co uděláš v OO nebude fungovat v Excelu“ to nepopírám, že u složitějších věcí jsou s převodem potíže. Obousměrně.

Edison

Proto používám to, co používá většina. A ještě větší procento ve firmách.

anonym

úžasný způsob jak eliminovat veškerou konkurenci a kupovat licenci na office za 100 tisíc ročně .. uvažujte, konkurence je třeba i v oblasti software, nelze používat jen to co používá většina to je velmi krátkozraký přístup. Ostatně proto také byly formáty office (ať už openXML nebo OpenDocumentFormat) standardizovány jako ISO normy aby ta interoperabilita byla nejen možná ale i spolehlivá a dnes už tomu tak prakticky je (výjimku tvoří snad jen převody maker) jinak je interoperabilita posledních verzí velmi dobrá a hanit jiný produkt jen proto „že ho nepoužívá každý“ je oprostě mimo mísu.

Roman71

Zatímco se Micrsoft snaží všemožně potlačovat open source konkurenci, tvůrci LibreOffice (a vývojového OpenOffice, na kterém se testují nové funkcionality) jdou cestou dodržování standardů a ISO norem, což se o Microsoftu říct nedá.

Vývojáři MS se snažili tak nějak vždy jít vlastní cestou, aby prosazení konkurenci neusnadnili.

Takovým zajímavým příkladem je Visual Basic od Borlandu. Vývojáři si v koupeném prostředí udělali vlastní změny, doplnili vlastní knihovny a bylo vymalováno (informace od programátora, který programuje ve Visual Basicu, C/C++). Za vzájemnou nekompatibilitu tak většinou může licenční politika, která naproti „closed source“ EULA licence není konkurencí „open source“ GNU-GPL dodržující normy ISO, i když se o to všemožně snaží.

A závěrem bych podotknul, že i když dva dělají totéž, ve výsledku to nikdy nebude totéž, protože každý si chce oloupat svůj vlastní banán 🙂

Edison

Pokud mi konkurence má znemožňovat plnohodnotnou práci s věcmi napříč nástroji, pak budu používat to, co se používá nejvíce. Až kompatibilita souborů bnebude 99,99999% ale 100%, budu uvažovat o změně. Už mnohokráte jsem narazil na něco, co prostě NEJDE. Krom toho jsem nenapsal, že konkurence je špatná obecně, ale je špatná pro ty, co jí nepoužívaj. Prostě TO NEFUNGUJE! A já POTŘEBUJI aby to FUNGOVALO.

Dochy

google doc a open office 😉

Edison

Veeelmi „děravý“ systém… Přecijen si své dokumenty chráníme a z daleka ne jen my… 😁

anonym

tohle mi spíše připadá jako velmi děravá argumentace bez argumentů.