kapka

Proč se mi neotevírají soubory xls a pps?

Ještě nedávno to šlo, ale teď jako by pc nevěděl, co to je za soubor. Problém je, když chci tyto soubory otevřít přímo v mailu /když mi přijdou v příloze/ Pc ani nenabídne, čím bychto mohla otevřít. V nabídce je jen „jiná aplikace…“. Pokud soubor uložím a pak chci otevřít, tak musím nejdříve vybrat z nabídky, kterým programem to chci otevřít, pak to už jde. Ale pc sám nepozná, čím to má otevřít. Před pár dny to poznal. /Soubory doc pozná a otevírá, to je v pořádku./ Co s tím?
Doplňuji:
Ona ta „jiná aplikace…“ právě nešla už dál rozbalit a to mě zmátlo.
Už je to ok, přiřadila jsem ty programy u uloženého souboru a už to otevírá i ty přílohy v mailu.
Díky za odpovědi, ještě, že vás tady mám. 🙂

Nejlepší odpověď
casey

tak mu tu asociaci s programem znovu prirad. klkni na xls pravou mysi->z nabidky vyber otevrit v programu->zvolit vychozi program->vyber excel a musi byt zaskrtnuto vzdy pouzit vybrany program. A melo by to fungovat.

Další odpovědi
anonym

použijte tu nabídku jiné programy a z ní si vyberte program ve kterém to v budoucnu budete chtít otevírat … například

1/ XLS → OpenOffice Calc nebo Excel
2/ DOC → OpenOffice Writer nebo Word
3/ PPT → OpenOffice Impress nebo Powerpoint

Pokud nemáte vůbec žádný kancelářský balík ve kterém byste to otevřela můžete používat GMAIL.com ktery má velmi dobrý webový kancelářský balík přímo integrován – nemusí se instalovat a umí libovonou přílohu hned otevřít a editovat, nebo nainstalovat tento kancelářský balík http://goo.gl/dyvWO zdarma