Alesh

Přispěli jste / přispějete taky?

Chudák kluk, přijít o mámu, táta asi není s rodinou, s dědečkem to asi taky nedopadne dobře. Tak aspoň pár stokorun jsem mu poslal. Fakt je mi ho líto. ☹
http://ostrava­.idnes.cz/komor­ni-lhotka-podporuje-skolaka-kvuli-metanolu-fbg-/ostrava-zpravy.aspx?c=A120919­_153509_ostra­va-zpravy_jog

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
pizlicka

Ne

takovych lidi je spousta.vsem prispet nejde,a stranit jen nekomu,my prijde nefér.

Další odpovědi
anonym

Ne

Matka byla v tomto konkrétním případě mahjitelkou domu, tak bude kluk dědit, jistě mu může pomoci obec, která zná poměry v rodině. Nepřispívám na „vzdálené“ případy, mám v okolí dost potřebných, u kterých vím jak se věci mají a tam cítím potřebu pomoci. Někdy se nemusí jednat ani o peníze. DMS je také vcelku důvěryhodný způsob (Kuře ap.)

tom004

Ne

Důvodem jsou také,naše i světové celebrity z Tv spotů,které občany „úpěnlivým“ hlasem prosí o pomoc,třeba na zakoupení pojízdných křesel,ale nikdy neřeknou jakou částkou přispěli sami. Dobře to napsala >pizlicka<, a navíc jsem přesvědčen,že v tomto případě by se měl o dítě,a všechny podobně postižené, postarat stát,který jsou odpovědný za to co se stalo,nejen jeho matce,ale i ostatním podobně postiženým.
Doplňuji:
oprava: je odpovědný

pusinka50

Ne

S takovýma prosbama o pomoc se v poslední době v médiích roztrhl pytel, každý kdo potřebuje peníze, jde do televize či rozhlasu a soucítící lidé pořád jen posílají peníze, které by sami potřebovali. Nejsem zastánce takovéhoto doprošování, ti lidé nemají žádnou hrdost, mohli by si přibrat další práci na výdělek, ale oni jdou raději žebrat a žebrákům já nepřispívám, ani když bych měla, jako že nemám zbytečnou korunu

Reuef

Ne

baghira

Ne

anonym

Ne

Doplňuji:
sice je to smutné, ale kdyby nechlastali tvrdý alkohol, tak se to nestane. Osobně tvrdý nepiju, no, tak 1–2× v roce si dám ferneta (jednoho).
Navíc příspěvky na účty nezasílám, preferuji DMS.

SteimlX

Ne

Teď momentálně bych potřeboval tak 4 000,– pro sebe a pak takových 30 000,– abych pomohl mámě. Nejedná se o splácení půjček, ale o podvod na mámu a nedoplatek na plynu pro mě, když poplatím vše, zbyde mi cca 1500 na měsíc. Chodím do práce… Slituje se nade mnou někdo? to nemluvím o „nutnosti“ penzijního, odpadech apod…

Damiana

Ne

Tohle je „práce“, potažmo povinnost pro stát. Občan se nemůže rozkrájet a brát na svá bedra politiku, sociální systém a celkově špatné chování svých představitelů.