valerietunov

Poradíte s výběrem tématu na prezentaci z fyziky? Které téma je podle vás nejzajímavější pro žáka 2. ročníku SŠ?

Prezentace z fyziky

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Ahoj, potřebovala bych poradit s tématem na prezentaci z fyziky, jsem v druháku na střední a fyziku máme fakt lehkou. Chci si zlepšit známku můžeme mít jakékoliv téma chceme… jaké je podle vás nejzajímavější téma z fyziky? Děkuju za pomoc

**Nakonec jsem omylem usnula, takže jsem práci dodělávala na poslední chvíli, vybrala jsem si radiaci a nemoc z ozáření (jsem na zdrávce, takže to jde aspoň nějak použít) děkuju moc všem co odpověděli hezký den

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pokud se ptáš na nějaké téma, které by HODNĚ zaujalo STUDENTA 2. ročníku SŠ, tak vyber něco jako „Endoskelet jako jednoduchý stroj – problematika reverzibilních pohybů zajišťujících reprodukci“. (však víš – páka, klouby atd.)

Pokud prezentace bude obsahovat dostatečně velké a podrobné obrázky, animace či videa s vhodnými modely (vlastní názornou ukázkou to lze ještě VYLEPŠIT), jsem si jistý, že přinejmenším studenti (ale i mnohé studentky) budou doslova ZÍRAT BEZ DECHU! ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Mně by se líbilo téma Archimédova zákona, třeba na příkladu balónu a vzducholodí. Proč dosáhneme vztlak, jakou roli má použitý plyn (hélium kontra vodík – rozdíl zanedbatelný a proč?) Jaký je výsledný vztlak v souvislosti s hmotností balónu. Kolik m3 hélia potřebujeme ke zvednutí jedné tuny?
Taky jsem taky kdysi zavedl diskuzi na téma: když si člověk prdne, vypustí jistou hmotnost. Takže bude lehčí, nebo těžší? Je to ale fikaná otázka vyžadující znalost složení průměrného prdu. Překvapivá odpověď je, že člověk vypustivší ruprechta ztěžkne, páč střevní plyny vytvářejí vztlak, i když nepatrný…

Rokio

Navrhuji tyto témata:

  • vesmír
  • elektřina
  • zvuk
  • jaderná fyzika
  • gravitace

Neporadím ti ale už, jak dané témata zpracovat.

Klaproth

Mě by se líbila prezentace s praktickou ukázkou štěpení jader nebo jaderné fúze. Tu by při vhodně zvolené velikosti mohli sledovat i studenti ze sousedních okresů.

dubraro

aliendrone: Dobře ty! 🙂