Naomi024

Zajímavé téma pro prezentaci do Fyziky ?

Potřebovala bych poradit nějaké dobré téma pro prezentaci do Fyziky, může to být cokoliv, nějaký zajímavý fyzik např.
Bohužel mě nic nenapadá a téma: Vesmír, Curie, Newton, Eistein, Hawking, Tesla už byli takže ty už nemohu.

Odpovědi
FlAsh_7

perpetum mobile

Ametyst

Elon Musk je zajímavá osobnost.

orwell

Ježkovy voči, toho by bylo… Co třeba taková supravodivost? Nebo princip, druhy a použití laseru? A z fyziků třeba Max Planck, Richard Feynman,…
A nebo když se zde na Odpovědích podíváš na jména Kepler a Edison, to ti nic neříká?

mzm

Mě napadá: „korekce hodin GPS družic v důsledku nižší gravitace“ – jako že GPS družicím běží vlivem odlišné intenzity gravitačního pole čas jinak jak na povrchu Země a proto se musí dělat časové korekce, aby přijímače hlásily správnou polohu. :) Protože Einstein, žejo.