annas

Přejeme si zdraví, připíjíme na zdraví – víno v malé míře prospívá. Jak to, že zdravotní pojišťovna na ně nepřispívá?

Inspirovala mě otázka, že dne 10. října se slaví Mezinárodní den duševního zdraví, to souvisí s fyzických zdravím.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-slavite-dnesni-den-dusevniho-zdravi

Jak to vidí „moudří“ jedinci.

  1. „Není víc filosofie v láhvi vína než ve všech knihách?“ – Louis Paster:
  2. „Kdykoliv piji víno, starosti usínají.“ – Anakreón
  3. „Víno pij z malé sklenky, vědomosti z velké.“ – Čínské přísloví.

Zdroj pro všechny citáty

https://citaty­.emailem.net/cin­ske-prislovi-vino-pij-z-male-sklenky-vedomosti-z-velke.html
--

Rada od asociace American Heart Association

„Pokud nejste zvyklí pít, nezačínejte. Pokud již zvyklí jste, nepřestávejte, ale pijte střídmě. Koneckonců, nepijeme přece pro své zdraví, ale – na zdraví.“

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/vyplati-se-pit-alkohol-pro-zdravi/

--
Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/nov%­C3%BD-rok-%C5%A1ampa%C5%88sk%C­3%A9-nov%C3%BD-rok-oslava-1098694/
--

Nejlepší odpověď
ivzez

Víno by se podle mne dalo brát maximálně jako doplněk
stravy, proto na ně pojišťovny přispívat nebudou.

Pojišťovny nepřispívají ani na všechny léky, některé léky
kompletně hradí pacienti, přestože jde o léky na předpis.
Dokonce se ani nezapočítávají do ročního limitu.

Citáty se mi líbí, obzvláště čínské přísloví.

___

Poznámka: Líbila by se mi oslava Dne duševního zdraví zákazem
horoskopů a postavením kartářek, astrologů apod. mimo zákon.

Další odpovědi
Drap

Ano, je to sice tak, ale pokud by víno proplácela pojišťovna, zřejmě by museli zvednout pojistné. Kromě toho by nastal chaos a znovu by se volalo po dalších platbách. Smích léčí – neměl by nás každý nen navštívit nějaký komik a rozesmát? Stejně tak zdraví prospívá zdravý životní styl a pestrá strava. Nebylo by vhodné zavést jakýsi formulář, který by byl občan povinován každý den vyplnit a odeslat na pojišťovnu. Zde by bylo nutno uvést kolik čeho jsme v kterou dobu snědli, kolik čeho vypili a podobně. Na druhé straně by pak bylo uvedeno jak jsme se v tomto konkrétním dnu hýbali, v kolik jsme šli spát a v kolik vstávali, zda nosíme vhodné oblečení a vhodnou, pokud možno zdravotní obuv. Takových příkladu by se našly stovky.
Ono i to víno působí na každého jinak. A co to je malá míra? Někdo má dost po decince, jiný má malou míru litr.
Je to sice pěkné, ale myslím, že to necháme při starém.
Já osobně bych na to doplatil. Víno nepiji vůbec, mám rád bílé, ale pálí mne po něm žáha. Přispěla by i pojišťovna na alternativní kořalku?

Annemone

Líbí se mi to Čínské přísloví : „Víno pij z malé sklenky, vědomosti z velké.“

A napiji se jen výjimečně, pro mne tedy platí -
Rada od asociace American Heart Association

„Pokud nejste zvyklí pít, nezačínejte. Pokud již zvyklí jste, nepřestávejte, ale pijte střídmě. Koneckonců, nepijeme přece pro své zdraví, ale – na zdraví.“