orestez

Považujeme zaoranou nadúrodu ředkviček za plýtvání jídlem, nebo jde jen o nevyužití rostliny?

Odpovědi
ivzez

Já to považuji za plýtvání.

Drap

Je to zelené hnojení. Poli to jen prospěje.

hapiky

Zemědělci používají celou řadu zeleného hnojení ať už plodiny nebo rostliny. Ředkvička mezi nimi není, takže to může být o plýtvání. Po Ruských embargách vůči Evropě zůstalo v nedávné minulosti na stromech také spousta jablek. Je to smutné když v Africe trpí nedostatkem všeho.

autacek

Ano, je to smutné, navíc za to mohou i všelijaká nesmyslná, politicky motivovaná embarga.

Afrika je mi ukradená, je to stejné jako litovat třeba Rómy. Člověk si má nadělat pouze tolik dětí, kolik je schopen sám uživit. Ale v Africe se hraje na kvantitu, nikoli na city, s tím, že když jich přežije třetina, tak nějak počítají.

Mimochodem, z Malého Bobeše si pamatuji, že Baťa pálil neprodané boty, i když chudé děti chodily bosky, no a jaký je to dnes oslavovaný vzor.

cechacek

Řádí neviditelná ruka trhu, tak se to zaorá

Hlada

Pokud nebyly pěstovány jako zelené hnojivo, jde o vadný obchodní záměr nebo vadné vedení podniku.

mosoj

Doporučuji ochutnat přerostlé ředkvičky. Zda je to vhodné pro krmení nevím, ale i kdyby, zřejmě by náklady na sklizeň byly větší než cena krmení.

hapiky

autacek: Kdyby jsi se v Africe narodil, tak by jsi mluvil jinak. Sytý hladovému nevěří, což je tvůj případ.

autacek

Musíš si přiznat, že pokud by se měla nahrnout celá nekvalifikovaná hladová Afrika do Evropy, tak jsme tu na tom hůř než oni a povede to ke konci civilizace jak ji známe. Ano, můžeme jim pomáhat, ale pokud nezačnou se změnou sami u sebe, lepší to nebude. Vřele mohu doporučit dokument o imigraci (do USA) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LPjzfGChGlE

orestez

Pohádejte se. Když do Čech budou vozit hafo mouky a maso zadarmo jakp přebytek, tak se tím ukončí výroba. To je ověřené v některých zemích Afriky. Nemají důvod k chovu drůbeže, když jim to tam vozí z Francie. To bych mohli vyvážet zeleninu do vesmíru, protože tam trpí hlady.

hapiky

Řeč nebyly o migraci,

orestez

Nebyla. Když se tamní obyvatel dozví o bohatství, kde je sytost, nešel by tam, nebo neřekl jinému? Za čím jdou do Francie, Deutschland, Británie, severské země? Viděli z obrázků ze sociálních sítí pozvánky, kde schází známky hladu. Naopak, paláce, auta a kozy jsou lákadlem mediálními cestami. K čemu je, zabývat se nějakými ředkvičkami? Vždyť ty jsou v marketech.