Avatar uživatele
Anikitos

Posloucháte klasickou hubdu?

Máte oblíbený jen jeden styl hudby nebo posloucháte všechno? Já poslouchám všechno – cokoli co má nějakou chytlavou melodii nebo i zajímavý podtext (teda až na rap a hip hop – to neberu jako hudbu).

Proč už dnes téměř nikdo (obzvlášť mladší generece) neposlouchá Klasiku, když je ona sama o sobě taková krásná a vyvolává tolik emocí?

A proč tolik mladých dnes poslouchá rap? Nechci se nikoho dotknout, obzvlášť ty co ho poslouchají, ale mně se už od mala naprosto hnusil – za hudbu považuji všechno, co má melodii, nějaký rytmus – to ale rap ani hip hop určitě nemá..

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Henry1660 před 2245 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano

Mám rád každou DOBROU hudbu, nejraději klasický jazz a swing. Klasiku raději v moderním aranžmá.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Henry1660

Ano

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Raluvud

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jiné

Poslouchám toho víc,
ale klasiku mám nejradši.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
xxx3

Ano

Ano, i když na to poslední dobou nemám moc čas. Neřekl bych, že dnes poslouchá „klasiku“ málo mladých lidí. Ono to tak totiž bylo patrně vždy. Je to do jisté míry výjučná záležitost, která nebude nikdy zajímat masové publikum. Stejně tak nebudou nikdy davy masových diváků chodit na umělecké filmy nebo na výstavy moderního umění.
Co se týče hiphopu, tak to zcela určitě JE součástí populární hudby. To, že se to někomu nelíbí, je pochopitelné, jako je normální, že všichni lidi nemají stejné chutě. Ostatně i ta „klasika“ je zatraceně široká škála hudby, ve které se její krajní škatulky od sebe liší víc než Michal David od Jima Morrisona. „Mám rád klasiku“ je podobný výrok jako „Mám rád obrazy“.

Upravil/a: xxx3

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Ano

Ne sice často, ale pokud dostanu náladu. Nenávidím metal, hip hop, rep a nemusím moc dechovku. Jinak vše ostatní ano a podle nálady. Jazz (Glenn Miller, Benny Goodman) a třeba i Ondřeje Havelku – cátá léta, dobrá country i dobrý pop.
Z té vážné třeba Beethovena, Mozarta. Ale jak říkám, na ty musím mít klid a náladu. Což není zas až tak často.

Upravil/a: Jiří Bohumil

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
replicator

Ne

Já potřebuji něco na zamyšlení a pro meditaci, potom ještě představivost a musí mě to dostat aspoň trochu do transu.
Klasika je moc slabá a zdá se mi dost limitována.
Btw: I hudba s rapem mi zdá lepší, možná posloucháte jen ty známé české.

Upravil/a: replicator

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MonkeyKing

Ano

Poslouchám hiphop i klasickou hudbu a jde to. Co takhle zkusit lofi hiphop? V tom je obojí

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=B1uOFOjn6cU

Upravil/a: MonkeyKing

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
filip27

Každý žánr má co nabídnout. U klasiky to platí dvojnásobně.

před 2236 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

replicator: co to znamená „klasika je slabá“?

před 2245 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
replicator

Je slabá v tom v čem jsem psal, že potřebuji u hudby.
K tomu rapu se dá přidat třeba white noise, IDM a zpomalit to a různě ho vylepšovat, ale klasika u mě nemá skoro žádný efekt.

před 2244 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xxx3

A jaká je ta klasika, která „nemá efekt“? Většina lidí si neuvědomuje, že do sekce „klasika“ se dnes řadí přibližně tisíc let hudebního vývoje. Já mám tedy zkušenost, že se podobných paušálních hodnocení klasiky dopouštějí hlavně lidé, kteří mají o „klasice“ značně pomýlenou představu. Jen pro představu, do kategorie klasika patří jak tohle:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ApdYpaPam­Ms
tak tohle:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=aS7qmtQLSyY
nebo tohle:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=nffOJXcJCDg
a pak samozřejmě taky ten Mozart, jak si asi představí většina lidí.

před 2244 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek