FlAsh_7

Jaký/který je váš oblíbený autor klasické hudby?

Nejlepší odpověď
annas

Z každého autora něco, nějakou skladbu, úryvek atd.

Nejoblíbenějším je zřejmě Guiseppe Verdi a např. jeho Nabucco – sbor židovských otroků.

Nebo třeba Věrné naše milování z Prodané nevěsty B. Smetany, Měsíčku na nebi hlubokém zpívá Rusalka ve stejnojmenné opeře A. Dvořáka.

Ještě se mně vybavil Lazebník sevillský od Rossiniho a předehra k této opeře.

Další odpovědi
Ametyst

Fryderyk Chopin a Čajkovskij. Také Richard Wagner, včetně jeho pozoruhodného životopisu.

Kelt

Mám oblíbeno asi 100 děl od autorů Smetana, Dvořák, Mozart, Beethoven a jiní. A často nevím, která díla kdo složil.

Rokio

Mozart a Bethoven.