Katru7

Jakou doporučíte klasickou kytaru?

Hraju v Zuš už 5 roku a porebuju novou kytaru. Mela jsem kytaru stagg, ale chtela bych uz nejakou lepsi. Jakou doporucite kytaru?
Doplňuji:
Samozrejme ucitelovi, ale chtela jsem znat nazor a zkusenosti i jinych lidi ;)

Odpovědi
Hamon

Dovol mi odpovedet otazkou: veris vic anonymnim radcum, kteri te neznaji, nebo svemu uciteli?

klob1

Takovou,která ti bude sedět nejlépe tobě,jak do ruky,tak i zvukově.
Jít do hudebnin nebo lépe velkoskladu kytar pro ČR značek,tam třeba hodiny si zkoušet a uvidíš..
Také jsem to tak udělali díky známému.Nejprve pojezdili vše možné a nakonec to dopadlo tak,že nejlépe seděla právě v tom obrovitánském místě,plné kytar nejen jich,ale těch měli nejvíce.Byli jsme tam hodiny dny, zkoušeli různé kytary,značky a vyplatilo se to.teď víme,že nebylo nad to.byli tam profíci ne jen obchodníci právě,poradili a ,ale hlavně nejlepším rádcem je sám člověk a jeho smysl..to nikdo jiný neumí a nedokáže..každému sedí a ladí jiná kytara..
také jsem udělal,to,že se vzala stará opravdu stará kytara a upravila se podle toho jak člověk chtěl,aby byla a věř,že se povedlo,i když prý se to jen tak nepovede,jak řekl v tzv. kůlně(hudebním studiu nq profi úrovni,kde jsou hudebniny a profi hudebníci i učitelé hudby na nejmenovaných školách).Tak to byla má akce,která také vyšla ke spkojenosti..A dů­kazem bylo,že i pár hudebníků,a pak tu kytaru původně starou moc chtěli a dost i slušné peníze byli ochotni dát..nabízeli,ale ne,byla to srdeční záležitost.
No dříve se dřevo nechávalo dost slušně na sluníčku pomalu sušit,takže pak zvuk byl také podle toho..dnes to jde moc rychlou cestou a to dřevo pak dělá i své někdy po čase zvuk ani nemluvit..
Kolik chceš investovat?
Už tu byla i kytara za 100tis tak zvuk nemožně príma,pak ta samá jako..cena za 60tis,,nojo,ale když po čase dotyčný hudebník byl jen zklamný,nehrála dlouho jako ta za 100t.dva lidé,každy koupil,svým způsobem stejnou,akorát v jiné ceně..jenže také jinak vyráběnou..
ne to jen vše pro info..
jak píši vyzkoušej si jich více ,obejdi a pak sama nejlépe poznáš,jaká ti bude sedět po všech stránkách..ty na ni budeš hrát, ne někdo jiný,když chceš pro sebe..
Jo ak tvé otázce,všechyn se vyrábějí v Číně,jen se liší kvalitou a cenou..Není pravda,že za moc pěněz budeš mít super kytaru nebo za málo špatnou..některé cizí značky si dokáží kvalitu udržet,ikdyž to vyrábí čína..
hlavně ne šroubované kobylky!Kobylka se dá přilepit,ale pokud ji někdo přišroubuje,vět­šinou se urve celá část a ta se špatně opravuje..
Platí to jako ,že hudebník použije kovové struny,aby měl zvuk,nailonové sice tolik nezatěžují (nenamáhají)ky­taru,ale zase nezní tolik..
Tak přeji úspěch ve výběru jako jsem měl já a mohlo zkoušet před koupí..
Stará čeká výroba,nebyla také špatná za totáče prý..máme dvě dodnes a v pohodě jsou..

bluegrassák

Ahoj. Kytary Stagg patří opravdu mezi levnější značku. Pokud chceš opravdu radu, tak zajeď do Kytary.cz a tam si vyber. Nebo na Jungmaňák. Tam Ti opravdu poradí. Nebo kvalitní kytary staví Furch nebo Kobrle-Stehno. Recenze kytar se dozvíš i na youtube. Čus