Beny

Je těžké se naučit hrát na kytaru ???

Chci se naučit hrát na kytaru . Je kytara drahá ?? Kolik asi tak stojí

Nejlepší odpověď
WeeBear

Akustika?

Pro začátečníky (nehledej nic speciálního) seženeš v rozmezí 1200–2000 Kč. Záleží, co si vybereš za struny, z jakého materiálu budeš chtít přední desku atp.

.. A řekla bych, že to jednoduché je. Základ bych doporučila se naučit přímo od učitele, aspoň pět, deset lekcí si zaplatit, nebo od kamaráda/známého, který umí dobře hrát a vše ti vysvětlí. Dále můžeš pokračovat podle internetu, případně pokud to sama pochopíš, tak prostě podle not.

Já začínám a hraju přes taby, na netu je několik stránek, kde si můžeš vybrat známé, i méně známé písně právě v tabech a hrát na ně. Ovšem jsou málokde bohužel vysvětleny. :-/

=============­========================­=====

MadAnnie: Neber to jako napadání, jen k hudebnímu sluchu..

Sluch potřebuješ spíše k lazení a dnes už je spousta ladiček. Ono jde spíš o to se naučit dobře základ a „čtení“ v notách. 🙂 Upřímně, sama nemám hudební sluch, ale aspoň jednodušší písně pro začátečníky jsem vždy nějak odskřípala.. 🙂

Další odpovědi
Drap

Obyčejnou kytaru seženeš do dvou tisíc. Někdo se naučí sám za pár týdnů, někomu nestačí ani několik let s učitelem

SeptikB

Podle toho, co chceš hrát. Nejjednodušší verzí jsou akordy – mnoho lidí se je zvládlo naučit doma samostatně, je to jen o tom, naučit prsty zapamatovat si určitou polohu, za pár měsíců se to dá zvládnout.

Dalším stupněm jsou vybrnkávání – tady už člověk musí být trochu šikovný na pravou ruku, vnímat rytmus, a mít nějaký vztah k hudbě. Na stejné úrovni je potom hraní podle tabů (zjednodušené noty) – ty se hodí spíše pro elektrickou kytaru, nebo písničky s výraznou melodií atp. Taby vyžadují trochu času, než si na ně člověk zvykne, ale když se je naučí, zahraje písničku, která zní úplně stejně jako originál.

Nejnáročnější je naučit se hrát podle not. Člověk potřebuje 1) znalost hudební teorie 2) znalost tónů na kytaře 3) znalost akordů 4) velice dobrou techniku prstů. Když zkombinuješ předchozí požadavky, můžeš se pomalu učit hrát podle not, ale je to pakárna i po delší době studia a noty jsou většinou jen na nějaká klasická kytarová díla. Bez učitele to takřka není možné zvládnout.

A ještě orientačně:
Akordy najdeš úplně ke všem písničkám (hlavně folk, pop) ve zpěvníkách i na netu, taby hlavně ke známým nebo zahraničním písničkám (na internetu je v tabech snad kompletní rocková hudba), noty jen ke klasice, občas nějaký jazz, klavírní soundtracky atd, na internetu skoro nejsou k sehnání).

Cena kytary 1000–2000 (jeden z nejlevnějších nástrojů v porovnání s ostatními).

Závěr: Není to těžké, když tě to bude bavit, a za celkem krátký čas můžeš umět docela slušné věci.

Vojtěch

Záleží, jak moc dobře se chceš na kytaru naučit hrát. Kytara patří k těm lehčím nástrojům. Abys mohla zahrát jednodušší písničky u táboráku, stačí se naučit pár základních akordů, rytmus a hrát a hrát. Pokud tomu budeš věnovat každý den hodinku, řekl bych, že pár týdnů by ti jednodušší písničky už mohly docela pěkně jít. Pokud vydržíš, za rok můžeš být královna táboráků, ale to záleží též na nadání ;)

Nemá smysl do začátku kupovat drahou kytaru, pokud ještě nevíš, jestli u hraní vydržíš. Pujč si ji od někoho, komu visí doma na hřebíku nebo se porozhlédni v bazaru. Až budeš hrát lépe a rozpoznáš dobrou kytaru, koupíš si novou. Je lepší začít s nylonovými strunami. Snadněji se na ně hraje a neřežou tolik do prstů.

Pokud se rozhodneš koupit si kytaru novou, nekupuj si ji sama, ale popros někoho, kdo má sluch a dobrou kytaru pozná. Nová stojí zhruba od tisíce výše.

MadAnnie

Zcela upřimně řečeno, já se chtěla na kytaru vždycky naučit. Každý říkal, jak je to jednoduché, ale jak nemáš hudební sluch, tak ti to nikdy nepůjde… Proto se první přesvědč, zda „hudební sluch“ máš a pak nebude nic těžkého se na kytaru naučit 😉

Michálek1245

Jako je a není. Záleží, na jaké úrovni chcete skončit. Já jsem se učil třeba deset let a do teď si nejsem jistý, zda znám všechno. Pokud si chcete někde u táboráku zahrát stánky, tak za měsíc není co řešit. Při troše talentu to zvládnete rychle, kytara v základu není složitá. Ale ono vás to pak chytne a začnete řešit elektrickou kytaru a kde koupit kytarový efekt volume a expression a jste v pasti. Ale s tím vám zase poradí třeba tyhle články: https://www.top­muzika.cz/maga­zin/jak-vybrat-kytarove-efekt-volume-a-expression/

trujkk89

Já tedy hraní na kytaru musím doporučit a když to člověka baví a dá se do toho, určitě to naučit jde. Noty, prstoklad a pak to jede samo. Dokonce moje malá dcera se naučila pomocí videí a knížek. Také máme známou co ji radila a teď hraje a zdokonaluje se. Koupili jsme ji dětskou akustickou kytaru díky eshopu https://www.top­muzika.cz/kate­gorie/detske-akusticke-kytary-563/ a paráda. Nedám na to dopustit a doporučuji i cena je dobrá. Určitě ti to půjde, neboj :)

marie2

Já jsem se naučila dobře hrát tady z tohoto:
http://www.noty-video.cz/akusticka-kytara-DVD/Novinky/Skola-hry-na-kytaru-DVD