Jack 12323

Je těžší hrát na elektrickou kytaru, nebo na baskytaru?

Nejlepší odpověď
Xmart1

Pokud se bavíme o rychlosti učení základů, tak určitě baskytara.
Na mistrovské úrovni už nelze říct, že jeden nástroj je jednodušší na hru.
Dále zkušený kytarista zahraje základy na baskytaru prakticky bez učení, opačně to však neplatí.

Další odpovědi
Kepler

Obecně je hra na baskytaru jednodušší, než na sólovou, ale neplatí to absolutně.

Edison

Už jen technické rozdíly mezi těmito nástroji 4 vs. 6, resp. 12 (ale možná i jiný počet) strun. Způsob hry je taky zcela odlišný.