Učení na elektrickou kytaru

Prosím vás, chtěla bych si koupit elektrickou kytaru, jelikož mě hrani moc baví,mám zatim akustickou kytaru po tátovi a hraju čtvrt roku,ale raději mám elektrickou,je nutno umět první hrat na akustickou a potom az přejít na elektrickou?Děkuju

Odpovědi
Janeček

Nutné to není,ale na učení je pohotovější akustická, k té nepotřebuješ zesilovač a nebudeš také tolik rušit okolí. Výhoda je, že si zvykneš hned od začátku na typ, na který budeš hrát, protože určitý rozdíl v tom je.

JayDee446

Není to nutné. Sám mám pár žáků na el. kytaru a někteří skutečně začínali rovnou na ní. Věc, co nevyvrátím je ta, že když se učíš na akustiku, budeš mít silnější prsty a potom ti nebudou dělat problém barré na elektrice. Bohužel se velmi často stává, že se žák zapíše na akustickou kytaru a tam do něj buší noty, které ho samozřejmě nebaví. A tak přeji hodně štěstí při hraní, málo prasklých strun a abysme se vyvarovali otázce „jakou?“, doporučuji pro začátek něco ot značek „Cort“ nebo „Squier by Fender“.