Eliie

je snažší se hrát na housle nebo na kytaru ?

Chtěla bych se učit hrá na hudební nástroj a nevím jestli je lepší kytara nebo housle. mohl by mi někdo říct jejich klady a zápory ?? děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Těžko srovnávat nesrovnatelné. Otázkou také je, na jaké úrovni se chceš naučit hrát. Každý nástroj je jiný a má svá specifika.

Další odpovědi
Elk

Záleží na jaké úrovni chceš hrát, kolik Ti je let, ale z vlastní zkušenosti vím, že na kytaru se dá naučit daleko rychleji, pokuď se jedná pouze o běžné hraní písniček.
Housle, to je dennodenní dril a moc si u nich nezazpíváš.
Možná by to chtělo vyzkoušet obojí, ale s nějakým dobrým učitelem, ten by Ti mohl poradit a pomoct víc, než my tady.
Přeji Ti úspěch, ale hlavně výdrž.

Hohny

No skoro každý nástroj má svou vysokou obtížnost.
Ale začátečník se určitě snadněji naučí hrát na kytaru. Stačí pár základů a už Vás tak nějak může poslouchat i okolí, kdežto u houslí to není taková sranda, zahrát aspoň čistý tón.
Celkově i díky velkému rozšíření kytary, se můžete snadno učit z mnoha zdrojů. Ať už na internetu, tak knižně či u učitele.

Nuk nuk

Určitě je kytara o něco jednodušší. Ovšem záleží na tom, co máte v úmyslu hrát.

Irisa

Jednodušší je určitě kytara, ale myslím, že ty housle za tu námahu stopro stojí :) (myslím, že v rozhodování by ti mohla pomoct Lindsey stirling :P, koukni na youtube)

Jakub Tlapal

Rozhodně na kytaru. Já jsem se na ni učil hrát sám a uměl jsem to docela rychle. Mám výhodu, že mám hudební sluch a není pro mě těžký se naučit hrát na hudební nástroj. Proto jsem se chtěl naučit hrát i na housle . Je to sice o dost těžší, ale taky se to naučím. Naučí se to každý, když chce.