Dr. Darko

Jak těžké je naučit se hrát mariáš?

Nejlepší odpověď
Kelt

Jedna věc je pochopit pravidla, což není těžké. Ale umět hrát, vědět, co kdy použít, to už tak lehké není. Někdo si tím může vydělat pěkné peníze.

Další odpovědi
Drap

Neni. Běžný člověk se to naučí během jednoho večera, někteří se to bohužel nenaučí nikdy.

aliendrone

Souhlasím s Keltem, Drap to napsal DOST nešťastně. To máš jako se šachy, fakt, že si zapamatuješ pravidla (což se dá zvládnout hodně rychle, klidně za hodinu) ještě z tebe neudělá Kasparova. ;) :D :D

Hufnágl

Nikdo učený z nebe nespadl. Já se naučil mariáš tak, že jsem seděl u jednoho hráče a sledoval jsem hru… hlášená sedma, žebrák, durch, sto… až jsem přišel na to, jak se hraje. Podotýkám, že jsem hrál voleného. Za mladých let se hrál dvacetníkový mariáš a když šla karta…na cígo i pivo bylo.