sisinec123

Je složité hrát na elektrickou kytaru?

Na vánoce bych chtěla el. kytaru, ale mám docela obavy, že hrát na ni bude složité. Nemáte někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Muffz

No, ja presel na elektriku po peti letech hrani na spanelku, takze zaklady tam byly, takze mi to prislo jednoduche, zpocatku nezvyk samozrejme.
Slozitost se spis odviji od toho, jak casto budes trenovat a co od toho cekas. Jestli myslis, ze po mesici budes rezat jedno solo za druhym od AC/DC, tak budes zklamana, odhodis kytaru do kouta a vykasles se na ni. Je to beh na dlouhou trat, ale stoji to za to.
Urcite se toho neboj, ty kytary jsou navic dneska dost levne, nejaka Staggovka idealni na zacatek stoji kolem dvou tri tisic i s kombem a vystacis si s tim roky.

Další odpovědi
Hlada

Jestli hraješ na španělku, tak ti přechod nebude dělat žádné problémy. U elektriky je zpravidla krk užší, vyšší a hmatník je zaoblený. Vyber si takový, který ti bude sedět. Výběr nenechávej na Ježíškovi. Zvol si raději s kratší menurou, aby nebyla příliš tvrdá.

anonym

Zkušenosti mám,ale je to stejná hra jako na akustiku,jen ty tony jsou o něco jinýho rázu a dá se s elektrikou dost vyvádět.
Na elektriku se dá hrát jak akordy,tak pultony,nebo jen jednotlivými tony,to je pak jen katyra solová.
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=hra+na+e­lektrickou+ky­taru
Zkus se kouknout na některá videa.
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=hra+na+elek­trickou+kytaru

gecco

Je to stejně složité (ne stejné), jako na klasiku…
Ale k elektrice potřebuješ kombo – to máš??
😉

anonym

Složitější je hrát na fanfrnoch!

lexx

pokud ovládáš aspoň trochu dřevěnou španělu tak nikoliv, ale potřebuješ nějaký zesil a bedýnku k tomu, to je to combo jak bylo uvedeno, nouzově přes běžný stereo jde hrát ale bez efektů a ne naplno !

Ka-Si

Je to těžké jako hrát na kytaru, když už to někdo umí je to pohoda, ale pokud jsi na to nikdy nehrála, nezkoušel bych…

kablik

pokud nehráš na španělku, tak se nato vyto…