Jaké struny má klasická kytara?

http://kytary­.cz/ibanez-v-50njp-pack-nt/HN130842/
Doplňuji:
*Jaké struny má tato akustická kytara?

Odpovědi
anonym

Struny můžeš mít jakékoliv… Nejlepší zvuk mají ovčí/lidská střeva. (Hanibal) Nic není nad ručně vyráběné struny.

anonym

Myslím,že umělé,na klasický akustiky se dávají vesměs umělé struny,ale lze dát i kovové,ale pozor na kobylku,těžším napnutím u levnější se kobylka často odtrhne.

klob1

Tak Nylonové jsou měkké, takže nezatěžují, ale hrají hůře. Kovové lepěji zní, ale zatěžují krk.
Jinak všichni hudebníci (většina) hrají na kovové. Jinak také je dost tvrdostí strun.
Nejhorší je, když někdo kobylku přišroubuje. To je lépe kobylku několikrát lepit, pokud není tzv. na volno. Není nebezpečí prohnutí ozvučnice. Jinak při přišroubování, je, že se většinou pak celá deska urve nebo praskne.
Aha, teď vidím, že se ptáš na struny na konkrétní kytaře.
Většinu to jsou struny Ibanez a Bella, ty dává standardně výrobce na kytary Ibanez.
Tak já jdu přímo do velkoskladu od Ibaneze a tam vždy přímo řeknou jaké struny jsou použité. Nebo se podívat přímo na stránkách Ibanez a tam to je uvedené, nebo je možné dát dotaz přímo.
Tak ten velkosklad pro ČR je tady http://www.3dmu­sic.cz/index.php?l=k&k=5­&pk=26&ppk=57 odtud to jde všude v ČR.

kelley

Kytara z odkazu má kovové struny, což je typické pro kytary „dreadnought“, „jumbo“ apod., používané převážně v country, folku, rocku apod… Pod pojmem „klasické kytary“ rozumíme spíš kytary pro produkci vážné hudby a ty obvykle mívají struny nylonové: http://kytary­.cz/kytary/kla­sicke-kytary/ což se pozná i podle jiného způsobu upevnění strun na kobylce (nylonové struny jsou kolem kobylky jakoby omotané).