Avatar uživatele
peterd108

Pomůžete mi objasnit výsledky mého testu DNA?

K vánocům jsem dostal test DNA, který mi řekne, odkud pocházeli moji předci. Výsledky už jsem obdržel a bylo tam napsáno, že mám ze 64 % předky z východní Evropy, z 20% z germánské Evropy, z 2% z Velké Británie a severozápadní Evropy a ze 14% z pobaltských států. Vrtá mi hlavou, jak můžu být ze 14 procent Pobalťan, když nikdo z mé rodiny o tom nic neví, že by odtud pocházeli naši předci. Nesouvisí to náhodou s tím, že dřív Pobalťané byli de facto Prusové?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, Anikitos, Czechball před 1939 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zapomněl jste na svou otázku, kde jste se mohl dovědět, že všichni jsme příbuzní.?

Většina z nás je tedy potomky imigrantů z nejrůznějších oblastí Evropy a z nejrůznějších historických období.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-ze-nekteri-cesi-maji-cerne-vlasy-i-cerne-oboci

Znáte své předky z doby, když Slované žili pohromadě s Balty ?

Baltové a Slované používali jeden jazyk, na začátku našeho letopočtu jsme se rozdělili. Takže zřejmě do toho období mohou sahat i vaše kořeny. Šlo o tzv. baltoslovanskou jednotu.

Později se Slované rozdělili na j ižní, východní a západní. Většina baltských jazyků se již nepoužívá. – zůstala jen litevština a lotyština.

Z hisstorie je známé, že Prusové byli kulturně a jazykově příbuzní Slovanům i Baltům. Ale to je třeba se podívat do historie, tedy do původní pravlasti. Otázku na pravlast slovanů a jejich „putování“ najdete v archvu.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

tak jestli máš většinu DNA z východní Evropy, tak i tito předkové měli nějak uplácanou DNA z nějakých svých předků a prostě holt se namíchali s někým s Pobaltí. Nevidím na tom nic záhadného.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Lotyši, Litevci a Estonci nejsou Prusové. Prusko jen dočasně a částečně ovládali jejich území. To, že si žijící příbuzní nepamatují žádné vazby s pobaltím, ještě neznamená, že to tak v hlubší minulosti nebylo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek