peterd108

Pomůžete mi objasnit výsledky mého testu DNA?

K vánocům jsem dostal test DNA, který mi řekne, odkud pocházeli moji předci. Výsledky už jsem obdržel a bylo tam napsáno, že mám ze 64 % předky z východní Evropy, z 20% z germánské Evropy, z 2% z Velké Británie a severozápadní Evropy a ze 14% z pobaltských států. Vrtá mi hlavou, jak můžu být ze 14 procent Pobalťan, když nikdo z mé rodiny o tom nic neví, že by odtud pocházeli naši předci. Nesouvisí to náhodou s tím, že dřív Pobalťané byli de facto Prusové?

Nejlepší odpověď
annas

Zapomněl jste na svou otázku, kde jste se mohl dovědět, že všichni jsme příbuzní.?

Většina z nás je tedy potomky imigrantů z nejrůznějších oblastí Evropy a z nejrůznějších historických období.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-to-ze-nekteri-cesi-maji-cerne-vlasy-i-cerne-oboci

Znáte své předky z doby, když Slované žili pohromadě s Balty ?

Baltové a Slované používali jeden jazyk, na začátku našeho letopočtu jsme se rozdělili. Takže zřejmě do toho období mohou sahat i vaše kořeny. Šlo o tzv. baltoslovanskou jednotu.

Později se Slované rozdělili na j ižní, východní a západní. Většina baltských jazyků se již nepoužívá. – zůstala jen litevština a lotyština.

Z hisstorie je známé, že Prusové byli kulturně a jazykově příbuzní Slovanům i Baltům. Ale to je třeba se podívat do historie, tedy do původní pravlasti. Otázku na pravlast slovanů a jejich „putování“ najdete v archvu.

Další odpovědi
Alesh

tak jestli máš většinu DNA z východní Evropy, tak i tito předkové měli nějak uplácanou DNA z nějakých svých předků a prostě holt se namíchali s někým s Pobaltí. Nevidím na tom nic záhadného.

Kepler

Lotyši, Litevci a Estonci nejsou Prusové. Prusko jen dočasně a částečně ovládali jejich území. To, že si žijící příbuzní nepamatují žádné vazby s pobaltím, ještě neznamená, že to tak v hlubší minulosti nebylo.